Святкуємо Шевченківські дні

rererrrЩорічно, за традицією, у березні ми святкуємо Шевченківські дні. Цей рік не став винятковим. Розкриваючи невмирущий образ Кобзаря та його значення для нащадків, ми провели паралель між минулим та сьогоденням, акцентуючи увагу на зображенні часів козаччини у творчості Т. Шевченка. Це героїчні сторінки в історії України, славні сторінки подвигів і слави, героїв-лицарів, величі і краси козацької звитяги. Героїчне минуле нашого народу завжди захоплювало Тараса Шевченка, бо він був справжнім сином України. Саме тому на свято завітали сучасні козаки – учні 8 -10 класів , що «писали» листа турецькому султанові (кер. театрального гуртка Т. Мережана). Глядачі відзначили майстерність акторів-козаків тривалими оплесками.
А який же козак без пісні! Завдяки таланту вчителя муз. мистецтва Т. Петренко учасники шкільного твору виконали всім відому пісню на слова Т. Шевченка «Реве та стогне Дніпр широкий…» та українську пісню «Гей ви, козаченьки!».
yuyuuА скільки пролунало поетичних уривків з творів Шевченка «Іван Підкова», «Гамалія», «Тарасова ніч», «Гайдамаки», присвячених змалюванню величі та краси козацької звитяги. Тому оспівує він героїв-козаків у своїх поемах, бо хоче, щоб вони назавжди залишилися в пам’яті народу і стали прикладом для нащадків. Музична композиція «Ми – за мир!» патетично завершила величне святкування, підкресливши, що ми повинні знати свою історію і пишатися нею, бо без минулого у нас немає майбутнього!

Додати коментар