Ми Вам будем щедрувати про ясне життя й красу…

IMG_0173В Україні у ніч з 13-го на 14-е січня зустрічають Старий Новий рік. В народі також відзначають традиційне свято Меланки. На свято Меланки молодь (у масках або без них) усю ніч щедрує, ходить із “козою”, водить переодягненого на Меланку парубка. У давнину святкове переодягання виконувало важливі релігійно-магічні функції, але з часом цей звичай перетворився на веселу розвагу та маскарад.
У народній традиції новорічна обрядовість була прив’язана до дня пам’яті св. Василя Великого. Вечір напередодні Старого Нового року також називається Меланчиним вечором і є традиційним святом в Україні.
Найважливішою традицією Старого Нового року є засівання. Засівати починають ще з самого ранку до сходу сонця, переважно хлопчики або чоловіки. Є прикмета, що першим до хати в цей день повинен зайти чоловік, якщо прийде жінка, то це погана прикмета.
Вихованці Центру дитячої та юнацької творчості, а саме: хореографічний колектив сучасного танцю «Екстраверт» (керівники М.Стукаленко, К.Степанова) та гурток вокально-хорового співу (керівник Л.Реп’яшник) вже другий рік поспіль з величезною цікавістю долучаються до традиційного святкування Старого Нового року.
14 січня 2016 року керівники гуртків разом з вихованцями перетворилися на веселу юрбу щедрувальників в якій були: веселі «Циганки», хитра «Коза», кмітливий «Лікар», жартівливі «Дівчата щедрувальниці», «Звіздар» та чарівні «Ангели». Особливої колоритності засіванню та щедруванню додавав музичний супровід акомпаніатора Г.Білоуса.
Жартівлива юрба засівальників відвідала багато організацій та підприємств міста. Особливою гостинністю відзначились Знам’янська міська рада, міський відділ освіти, Знам’янське фінансове управління , районна державна адміністрація, відділ освіти РДА, управління соціального захисту населення, ДН – 3, територіальний центр, ВОХР, П.П. магазин «Фуршет» та «МТС» та інші.
Дійство було веселим, жартівливим з новими цікавими щедрівками, піснями та гарними побажаннями на новий рік. Господарі підприємств віддячували вихованцям щедрими подарунками та смаколиками.

М.Стукаленко, К.Степанова керівники хореографічного колективу сучасного танцю «Екстраверт» Центру дитячої та юнацької творчості

Додати коментар