У Знам’янській музичній школі ім. М. Лисенка лунала музика П. І. Чайковського

сaik25 грудня в залі Дитячої музичної школи ім. М. Лисенка відбувся концерт фортепіанної музики, присвячений 175-річчю з Дня народження Петра Ілліча Чайковського, талановитого композитора, диригента, музично-громадського діяча, педагога, музичного журналіста.
Творчість Чайковського належить до вершин світової музичної культури. Ним написано 11 опер, 6 симфоній, симфонічні поеми, камерні ансамблі, концерти для скрипки і для фортепіано, твори для хору, голосу, фортепіано та ін.
Музика Петра Ілліча Чайковського звучить на всіх континентах і скрізь знаходить шанувальників. Музична мова великого лірика настільки яскрава, що пізнавана у будь-якому його творі, будь-то складна симфонія або невигадлива дитяча п’єса.
У виконанні учнів та викладачів фортепіанного відділу музичної школи в концерті прозвучали відомі твори геніального майстра: уривки з балетів «Лебедине озера», «Сплячої красуні» та «Лускунчика», п`єси з «Дитячого альбому» та циклу «Пори року». Глядачі мали змогу насолодитися красою звучання живої фортепіанної музики. Окрасою концерту став виступ ансамблю скрипалів, які виконали «Неаполітанську пісеньку» із «Дитячого альбому». Діти зацікавлено слухали виступи, знайомлячись з багатообразністю п`єс, з’явився інтерес до творчості композитора і бажання краще пізнати і виконувати його музику.
Про Петра Чайковського говорили, що він – великий лірик, великий мелодист і великий симфоніст. І всі ці три визначення вірні.
Твори Чайковського сповнені сердечності, розкривають внутрішній світ людини у всіх його проявах – від м’якої задушевності до захоплюючого потужного трагізму.

Додати коментар