82% жителів Кіровоградської області мають свого сімейного лікаря

unnamed-file-110-compressorПацієнти стали частіше звертатися до своїх сімейних лікарів, терапевтів та педіатрів. За 2021 рік лікарі провели майже 126 тис. медичних оглядів. Найбільшим попитом серед населення користуються послуги з вакцинації. 

На Кіровоградщині у 53 закладах первинної медичної допомоги працює 527 сімейних лікарів, терапевтів та педіатрів.

Більше 757 тисяч жителів області уклали декларацію з сімейним лікарем, терапевтом та педіатром. Це більше 82% жителів області. Із них у лікарі-ФОП обслуговуються 39,3 тис. людей. У приватних центрах сімейного лікаря, терапевта та педіатра обрали більше 9 277 жителів області. Всі послуги приватників, які мають договір з НСЗУ, безоплатні для пацієнта.

Перелік безоплатних послуг, які надають сімейні лікарі, терапевти та педіатри чітко визначений і включає: консультації з метою профілактики та контролю основних захворювань, базові дослідження та аналізи, вакцинацію згідно календаря щеплень, створення електронних рецептів на “Доступні ліки”, інсулін та електронних направлень на проведення досліджень чи лікування та ін.

Навантаження на лікарів первинної медичної допомоги досить велике. Тільки у 2021 році лікарі первинки у області виписали понад 856 тис. направлень та майже 330 тис. електронних рецептів на “Доступні ліки” пацієнтам із хронічними захворюваннями.

Обстеження у лікарів первинки пройшли понад 126 тисяч пацієнтів.

За даними електронної системи охорони здоров’я за останні три місяці найпопулярнішими причинами звернень до лікарів первинної ланки є питання імунізації, кашель, потреба у профілактиці певних захворювань та адміністративні процедури.

Загалом у 2021 році НСЗУ уклала договори із понад 2200 надавачами первинної меддопомоги по всій країні та виплатила їм 16,7 млрд грн за надання допомоги пацієнтам. Понад 78% українців уклали декларацію з лікарями, які надають первинну медичну допомогу. А це —  32 млн 528 тисяч громадян.

Інформує НСЗУ