На Кіровоградщині протягом двох діб правоохоронці виявили та знищили більше 34 тисяч рослин конопель

1На території Новоукраїнського району працівниками сектору поліцейської діяльності № 1 (м. Новомиргород) спільно з представниками Нацгвардії України серед насаджень соняшника на полі було виявлено понад 12 тисяч нарковмісних рослин, а наступного дня ще близько 22 тисяч кущів конопель. Розслідування проводиться за ч. 2 ст. 310 (посів або вирощування снотворного маку чи конопель) Кримінального кодексу України.

2
Загалом у рамках операції «Мак», практичний етап якої розпочався 1 червня, до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено інформацію про 82 кримінальних правопорушення за ст. 310 Кримінального кодексу України.

На території області виявлено та вилучено понад 70,4 тисяч нарковмісних рослин, з яких більше 14,9 тисяч – маку та майже 55,5 тисяч – конопель.

3

10 особам вже повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень та одну особу притягнуто до адміністративної відповідальності за ст. 106-2 КУпАП (незаконний посів або вирощування снотворного маку чи конопель).

Комплекс оперативно-профілактичних заходів, спрямованих на виявлення і знищення незаконних посівів нарковмісних рослин маку і конопель, перекриття каналів надходження наркозасобів до споживачів та недопущення витоку в незаконний обіг наркосировини рослинного походження, триває.

4

Поліцейські звертаються до жителів області з проханням повідомляти про факти таких правопорушень за номером «102». Також інформацію про осіб, причетних до скоєння наркозлочинів, можна повідомити на телефон гарячої лінії управління боротьби з наркозлочинністю в Кіровоградській області: 050-248-85-81.

За матеріалами управління боротьби з наркозлочинністю в Кіровоградській області Департаменту боротьби з наркозлочинністю Національної поліції України