У Знам’янці батьки майбутніх абітурієнтів знайомились з профорієнтаційними сервісами служби зайнятості

1Правильний вибір майбутньої професії є запорукою вдалої кар’єри та самореалізації особи. Саме тому, однією з основних задач фахівців з профорієнтації є максимальне охоплення профорієнтаційними послугами учнівської молоді та проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи з батьками дітей.
Для надання кваліфікованої допомоги учням, служба зайнятості впровадила в дію веббазовану платформу для онлайн-тестування «Моя професія: консультаційна мережа» і платформу з профорієнтації та розвитку кар’єри. Обидва сервіси призначені для людей, які потребують допомоги у виборі професії чи майбутнього напрямку професійного навчання, визначення та оцінювання власних здібностей, нахилів та умінь.

4
Щоб ознайомити батьків учнів старших класів з можливостями вебсервісів, фахівцем Знам’янської міськрайонної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості Людмилою Базюк було проведено профінформаційний семінар. Під час заходу учасники семінару мали змогу не тільки ознайомитися з можливостями онлайн-продуктів служби зайнятості для профорієнтації та дізнатися, яким чином можливо скористатися послугами профорієнтаційного консультування, а й зареєструвати своїх дітей для проходження тестування.

«Слід зазначити, що однією з найбільших переваг веббазованої платформи для онлайн-тестування «Моя професія: консультаційна мережа» є можливість здійснювати профорієнтаційне консультування дистанційно, у зручному для себе середовищі та отримати комплексний звіт, який допоможе зробити важливий вибір щодо майбутньої професійної діяльності», – зауважила Л. Базюк.

Таким чином, вибір майбутньої професії – це серйозний крок, який випускники роблять на підставі інформації, отриманої з різноманітних джерел, рівня своїх знань з профільних предметів та власних природних здібностей. Для служби зайнятості профорієнтаційна робота з учнями – один з головних напрямків роботи, яка спрямована на підготовку учнів до свідомого вибору професії та визначення свого місця у суспільстві та житті.

Л. Базюк, провідний фахівець відділу активної підтримки безробітних Знам’янської міськрайонної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості