За пів року в школах вилучили три тонни небезпечних продуктів

9b4b83db49346e5b15829e01f450dbde_LЗа останні шість місяців Держпродспоживслужба України провела 1 445 перевірок безпечності шкільного харчування, в результаті чого було вилучено понад 3 182 кг небезпечних харчових продуктів. Майже половину з них (1 477 кг) вилучили за результатами перевірок спеціалісти Держпродспоживслужби в Кіровоградськії області.

Згідно з чинним законодавством Держпродспоживслужба здійснює державний нагляд за організацією харчування дітей у закладах освіти, забезпеченням учнів достатньою кількістю якісних харчових продуктів та чистої питної води, додержанням вимог санітарно-гігієнічних правил і норм, недопущення реалізації в приміщеннях та на території закладів освіти небезпечних харчових продуктів.

З 1 січня 2021 року в Україні діє новий Санітарний регламент для закладів загальної середньої освіти, який, серед іншого, змінює підходи до організації харчування. Питання забезпечення дітей якісним харчуванням під час навчально-виховного процесу винесено на найвищий рівень.

Окрім того територіальні органи Держпродспоживслужби України протягом шести місяців виконали 2 947 лабораторних досліджень та склали 424 обов’язкових приписи. Серед найчастіших порушень – недотримання гігієни виробництва, вимог до зберігання і транспортування продуктів.

ГУ Держспоживслужби в Кіровоградській області