У Знам’янці обговорили проблеми малого та середнього бізнесу

IMG_20210210_161304Днями відбулася онлайн-зустріч директора Знам’янської міськрайонної філії обласного центру зайнятості Людмили Компанієць з представником міської спілки підприємців Володимиром Олійником.
Предметом обговорення стало питання щодо змін у законодавстві та перспективи розвитку мікро- і малого бізнесу на території Знам’янської громади.
«На сьогодні стає зрозуміло, що саме малий бізнес найбільш своєчасно реагує на зміни на фінансовому ринку, а також, що важливо, саме він надає потрібної стійкості економіці. Притаманною ознакою малого бізнесу є здатність вчасно реагувати на зміни споживчого попиту, завдяки чому формується потрібна рівновага на споживчому ринку. Тому, вкрай важливо підтримати цей сектор і сприяти його розвитку», – повідомив В. Олійник.
Також представником міської спілки підприємців озвучив проблеми, які виникають у представників бізнесу у зв’язку із карантинними обмеженнями, у т.ч. вимушені заходи щодо вивільнення найманих працівників.
У свою чергу директорка міськрайонної філії поінформувала про ситуацію на локальному ринку праці у минулому році та січні-лютому поточного року. Л. Компанієць надала інформацію про послуги, які служба зайнятості надає в умовах карантину, як роботодавцям, так і безробітним громадянам.

IMG_20210210_160955
Крім того, мова йшла й про норми чинного законодавства про зайнятість населення, зокрема щодо виплати роботодавцям компенсації фактичних витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за новостворені робочі місця та виплати допомоги по частковому безробіттю, у т.ч. й на період карантину.
У ході конструктивної розмови сторони дійшли згоди щодо того, що державна фінансова підтримка для малого та середнього бізнесу у період карантину вкрай важлива, адже вона допомагає, насамперед, зберегти робочі місця, а надалі – стимулювати бізнес для розвитку та створення нових робочих місць.
«Нам дуже важливо чути зворотний зв’язок, відгуки і конкретні пропозиції від представників бізнесу, а саме роботодавців. Адже саме від них залежить реалізація державної політики зайнятості безробітного населення. Ми готові до діалогу і до прийняття спільних рішень, щодо розвитку бізнесу у регіоні», – наостанок зазначила Л. Компанієць.

Вікторія Саржевська, начальник відділу взаємодії з роботодавцями Знам’янської міськрайонної філії обласного центру зайнятості