Локдаун на Кіровоградщині: складено 27 протоколів

lokdayn (1)За 10 днів локдауну (8-18 січня 2021 року) фахівці Держпродспоживслужби Кіровоградщини провели 2 869 обстежень, при 256 обстеженнях виявили порушення (8,9 %). Суб’єктам господарювання надали 256 попереджень щодо дотримання санітарних та протиепідемічних заходів із запобігання поширенню COVID-19, а також склали 27 протоколів про адміністративне правопорушення. В 66 випадках було проінформовано органи місцевого самоврядування та у 36 випадках – правоохоронні органи для вжиття додаткових заходів впливу.

За вказаний період обстежили:

  • 1 399 об’єктів торгівлі продовольчими товарами, з яких 154 об’єкти з порушеннями; найбільше порушень в м. Кропивницький, м. Олександрія, Долинський та Знам’янський райони, складено 21 протокол (м. Олександрія, Знам’янський, Петрівський, Маловисківський, Новгородківський, Голованівський, Долинський, Олександрійський, Онуфріївський райони)
  • 795 об’єктів торгівлі непродовольчими товарами, з яких 43 з порушеннями, найбільше порушень в м. Кропивницький, м. Світловодськ, Долинський, Маловисківський райони, складено 1 протокол (Маловисківський район)
  • 288 закладів громадського харчування, з яких 20 об’єктів з порушеннями, найбільше порушень в м. Кропивницький, Благовіщенський район)
  • 141 інші об’єкти (АЗС, пошти, банки тощо), з яких 15 з порушеннями, складено 2 протоколи (Новоукраїнський район)
  • 100 перукарень та салонів краси, з яких 7 з порушеннями, найбільше порушень в м. Кропивницький, Знам’янський район, складено 1 протокол (Знам’янський район)
  • 86 агропродовольчих ринків, з яких 14 працювало з порушеннями (м. Олександрія, м. Світловодськ)
  • 48 об’єктів громадського транспорту, без порушень
  • 11 дошкільних навчальних закладів, з яких 3 були з порушеннями, складено 2 протоколи (м. Кропивницький)
  • 1 готель, без порушень

Серед виявлених порушень:

- приймання відвідувачів у заклади громадського харчування;

- персонал не використовує засоби індивідуального захисту (захисні маски та рукавички);

- не контролюється кількість відвідувачів на торгівельній площі, не витримується дистанція біля кас;

- відсутні антисептики, паперові рушники, рідке мило для гігієни працівників;

- реалізація заборонених груп товарів у приміщеннях магазинів.

- не організований централізований збір використаних засобів індивідуального захисту в окремі контейнери (урни);

- не поновлене маркування в місцях перебування в черзі.

Окрім зазначених порушень робочі групи фіксували здійснення господарської діяльності, а саме: робота кіосків з продажу тютюнових виробів та допуск відвідувачів в торговельні центри (промислових, будівельних товарів тощо) в м. Кропивницький. За такі порушення представниками Нацполіції були складені протоколи. Дитячі розважальні заклади, кінотеатри, льодові катки, розташовані у приміщеннях, не працюють.

Нагадаємо, що моніторингові групи у складі представників Держпродспоживслужби та Національної поліції перевіряють роботу суб’єктів господарювання відповідно до вимог постанови Кабміну №1236 від 09 грудня 2020 року «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусомSARS-CoV-2». Документом запроваджено додаткові обмежувальні протиепідемічні заходи в Україні з 8 по 24 січня.

Забороняється: відвідування закладів освіти будь-якої форми власності, крім дитячих садочків та спеціальних закладів освіти; робота кафе, барів, ресторанів (крім доставки та роботи на виніс); робота ТРЦ; проведення всіх масових (розважальних, спортивних, соціальних та інших) заходів; приймання відвідувачів закладами культури й проведення культурних масових заходів; робота фітнес-центрів та басейнів; робота суб’єктів господарювання у сфері торговельного і побутового обслуговування населення; робота непродовольчих ринків (продовольчі ринки працюють з обмеженнями).

Дозволена робота:

- продовольчих магазинів та ринків;

- аптек та ветаптек;

- магазинів, що продають засоби гігієни, побутову хімію, пресу, засоби зв’язку, корми для тварин, насіння та засоби захисту рослин;

- банків та інших фінансових установ;

- пошти;

- АЗС (без зон харчування);

- підприємств, які займаються обслуговуванням і ремонтом авто;

- готелів (зони спільного харчування в них працюють лиже з 6:00 до 11:00);

- перукарень та салонів краси за попереднім записом.

Професійним спортивним клубам дозволено проводити спортивні заходи, але без глядачів.

Головне управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області звертається до мешканців області: дотримуйтесь протиепідемічних правил, використовуйте захисні маски та антисептики для рук. Відповідальне ставлення до протиепідемічних заходів дозволить в рази знизити ризики зараження коронавірусною інфекцією.

Головне управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області