На Знам’янщині клієнтів пробації привітали з Різдвом Христовим

136060971_874911593265297_8789966291735153149_o5 січня працівниками Знам’янського міськрайонного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Кіровоградській області організовано зустріч клієнтів пробації з благочинним Знам’янського округу митрофорним протиієреєм Василем Мазурком настоятелем Храма Преподобного Сергія Радонезького, який є волонтером пробації.
Даний захід вже став традицією для персоналу та клієнтів пробації.
Захід відбувся в Храмі Преподобного Сергія Радонезького та проведений з метою забезпечення духовного розвитку, виховання патріотизму, культури і моралі, поваги до духовних традицій українського народу та історії України в цілому.
Василь Мазурок провів лекцію про історію виникнення великого свята, розповів, що воно є одним з найбільших урочистостей, що відзначається усіма християнськими церквами (католицькими, православними і протестантами), а також низкою держав та організацій світу.
Традиція відзначати Різдво як свято з’явилася значно пізніше власне Різдва Христового: одна з перших згадок про день його святкування датується аж 4-м століттям.
Православна гілка християнства, дотримуючись Юліанського календаря, традиційно святкує Різдво 7 січня, а католицька – 25 грудня, згідно з Григоріанським календарем.
Здавна святкування Різдва в цілому тривало 12 днів. В останній день перед святом відзначають Різдвяний Святвечір. Його назва походить від особливої їжі, з якою за традицією починали різдвяну трапезу в цей день – сочиво (кутя).
Другий день Різдва (8 січня) – це також святковий день, називається цей день Собор Пресвятої Богородиці, у нього прославляють Божу Матір.
В Україні Різдво святкується з середньовіччя, й період різдвяних свят триває до 6 січня за григоріанським календарем, і до 19 січня — за юліанським. У цей період християни та усі люди доброї волі покликані чинити справи милосердя.
За традицією тривалої співпраці не обійшлося й без освячення присутніх свяченою водою.
Марина Марула, начальник Знам’янського МРВ філії ДУ «Центр пробації» в Кіровоградській області