Поліцейські нагадують про відповідальність за порушення виборчого законодавства

unnamedПравоохоронці закликають учасників виборчого процесу дотримуватися вимог закону щодо підготовки та проведення виборів, а до громадян звертаються з проханням – інформацію про відомі їм порушення повідомляти поліції.
Згідно з чинним законодавством, за пропозицію, обіцянку, надання неправомірної вигоди виборцю, передбачено максимальне покарання – до семи років позбавлення волі (ст. 160 КК України).
Прийняття пропозиції, обіцянки, одержання виборцем неправомірної вигоди – карається штрафом, виправними роботами, або позбавленням волі на строк до двох років (ст. 160 КК України).
Відповідно до ст. 157 Кримінального кодексу України, за перешкоджання здійсненню виборчого права, роботі виборчої комісії передбачено максимальне покарання – до семи та десяти років позбавлення волі відповідно.
За незаконне надання, отримання, передавання, приховування, знищення, викрадення бюлетеня для голосування особам загрожує покарання у вигляді штрафу, виправних робіт, обмеження волі на строк до трьох років, або позбавлення волі – до семи років (ст. 158-1 КК України).
Статтями 2127–21224 КУпАП передбачено адмінвідповідальність за правопорушення, що посягають на здійснення народного волевиявлення та встановлений порядок його забезпечення.

 

Сектор комунікації поліції Кіровоградської області

Додати коментар