Олег Гребенюк – №1 у списку кандидатів на посаду міського голови Знам’янської ОТГ

4“Справи — як докази!” – з таким гаслом балотується під №1 на посаду міського голови Знам’янської ОТГ Олег Гребенюк, який розповідає, що вже було зроблено, не будучи посадовою особою, і що збирається зробити в кріслі мера. Судіть людей не за словами, а за ділами!Брати-близнюки Олег та Юрій Гребенюки відомі громадські діячі в Знам’янці та поза її межами своїми кованими композиціями, що стали візитівкою нашого міста, та організацією культурних і патріотичних заходів.

3

А все почалося понад десять років тому – зі встановлення дитячих майданчиків біля своїх будинків. Сьогодні доброчинні справи Олега та Юрія Гребенюків є в різних куточках Знам’янщини. Понад 30 металевих скульптур подарували місту, з десяток інсталяцій можна побачити в селах району, а їхній проєкт “Величезна писанка” охопив частину Кіровоградщини, зокрема, Знам’янку, Світловодськ, Олександрію, Олександрівку та Кропивницький. Навіть у Київській мерії розміщений авторський барельєф знам’янських братів-ковалів, подарований до Дня Києва.

Про хобі на благо міста розповідає Олег Гребенюк: “Займатися холодною ковкою почали років 15 тому, аби після роботи “відпочити душею”. На замовлення не працюємо, створюємо скульптури лише в подарунок рідному місту. Перший артоб’єкт  встановили у 2010 році – барельєф Володимира Висоцького на стіні “Укртелекому”. Пізніше з’явились інші:  лавка у формі серця,  дівчинка на велосипеді, три горішки для Попелюшки тощо. За кожною скульптурою ми доглядаємо: раз на рік підфарбовуємо, оновлюємо деталі, наводимо лад на територіях довкола скульптур. Маємо ще багато ідей для втілення, мріємо, що одна з них потрапить до Книги Рекордів України”.

Але це не єдине захоплення братів Гребенюків, які також цікавляться історією: Юрію подобається збирати старовинні речі, у  нього на роботі маленький історичний музей, Олег має в колекції приблизно 1,5 тисячі предметів телефонії.

Історія та традиції рідного краю — це грааль для майбутнього покоління, такої думки Олег Гребенюк: “Крім благоустрою, ми з братом займаємося збереженням історичної спадщини Знам’янщини. Цього літа започаткували новий проєкт – музей під відкритим небом на вулиці Михайла Грушевського навпроти магазину АТБ. Встановили два експонати. Гранітний верстовий стовп кінця ХVІІІ ст. із Мошорине, колись він був єдиним орієнтиром у селі. Інший експонат – жорно початку ХІІ ст., яке передали жителі села Макариха. У вересні, біля  Знам’янського водоканалу, встановили справжню історичну знахідку – “Гутківський” люк 1908 року.

І це лише початок… Знам’янка має великі перспективи розвитку туристичної галузі. По-перше, до міста зручно дістатися як автошляхом, так і залізницею. По-друге, Чорний ліс та Чорне озеро можуть стати чудовими місцями для зеленого та велосипедного туризму. По-третє, є ідея відкрити технічний музей, до якого я навіть готовий віддати мою власну колекцію експонатів. І це лише мала частка, що можна впровадити у життя, аби Знам’янська ОТГ стала привабливою для туризму, що може стати додатковим джерелом надходжень до місцевого бюджету”.

Олег та Юрій Гребенюки впродовж п’яти років були спонсорами та співорганізаторами у міських заходах: Чемпіонат України зі снукеру серед жінок, інтелектуальна гра “Що? Де? Коли? м. Знам’янка”, заходи до свята Масляної, Приймальня Святого Миколая, літній кінотеатр, караоке на районі.  А також, організовували власні заходи: фестиваль фарб Холі “Яскраве божевілля”, “Астрономії на асфальті”, святкування “Дня козацтва”, солодку годину «Подаруй радість дітям».

“Розважальні заходи та встановлення кованих інсталяцій — це не все, чим ми з братом займаємося, – говорить Олег Гребенюк. –  Від початку війни на сході допомагаємо військовим і в цьому тісно співпрацюємо з ГО “Знам’янське об’єднання “Майдан”. З метою підтримки лікарів, під час пандемії, провели благодійний аукціон, на отримані кошти придбали 10 захисних багаторазових медичних костюмів. Протягом 2018-2019 рр. очищали від хащів сквер поряд з колишнім молокозаводом, що по вул. Дмитрівській. Минулого року прибирали берег водойми у Яківцях, вивезли понад 20 мішків сміття. З метою озеленення та благоустрою, у 2018 році провели акцію “Зробимо наше місто кращим”. Встановили у сквері, поряд зі школою-інтернат, шпаківні”. 

2

Брати Олег та Юрій Гребенюки завжди разом: починаючи зі школи, де сиділи за однією партою, потім разом навчались у технікумі механізації та  інституті, разом служили в армії. Юрій приватний підприємець, очолює ТОВ “ВКС”. За плечима Олега 20 років роботи в Знам’янській філії ВАТ “Укртелеком”, з них – 9 років на посаді керівника. Тому брати мають досвід управлінської діяльності і розуміють, що таке відповідальність за прийняті рішення, цінність людського ресурсу та важливість компетентності.

“Завзятість до праці нам перейшла від діда Василя Лавроновича, який був майстром золоті руки: працював столяром, каменярем, мав пасіку, тримав коней, а ми хлопцями влітку їздили до нього на Сумщину, де він брав нас на сіножать і розповідав та показував те, що сам умів, – ділиться спогадами дитинства Олег Гребенюк. – А батьки нас навчили правилу: зусиллями і працею всього досягнеш, а  якщо чекатимеш дива — нічого не матимеш. Треба вірити в себе та діяти. Керуючись саме цим правилом, ми з братом розгорнули нашу громадську діяльність та започаткували ГО “Єдність Кіровоградщини”. Не чекали від влади дива, а робили те, що в змозі зробити самостійно”.

Один із способів змінити те, що тебе не влаштовує в громаді – це йти до влади.

1

Передвиборча програма кандидата на посаду міського голови Знам’янської ОТГ Олега Гребенюка

Соціальна сфера:

– створити ефективну програму лікування, реабілітації зміцнення здоров’я учасників бойових дій, ветеранів і учасників АТО,

– поновити ініціативу створення військового госпіталю для всіх категорій учасників бойових дій, із залучення державних програм, на базі  міської лікарні А.В. Лисенка та Знам’янської бальнеологічної лікарні,

– розробити програму соціалізації незахищених верств населення.

Транспорт:

– вивчити можливість відновлення діяльності асфальтного заводу,

– скласти прямі угоди на співпрацю з місцевими промисловими підприємствами ВП «Знам’янський кар’єр» філії «ЦУП» ПАТ «Укрзалізниця», ТОВ «Знам’янський граніт»,

– терміново переглянути систему громадського перевезення,

– здійснювати контроль за дотримання графіку руху громадського транспорту та обґрунтованої ціни за проїзд,

– придбати власний комунальний транспорт,

– запровадити монетизацію пільг.

Медицина:

- залучити інвестиції (державного та міжнародного значення) для забезпечення медичних закладів сучасним обладнанням,

– впровадити медичне страхування,

– створити сучасний діагностичний центр,

– знищити таке явище, як обов’язкові “добровільні внески”,

– залучити молодих лікарів і забезпечити їх житлом.

Освіта:

– забезпечити системами очищення води та зволоження повітря,

– удосконалити енергоефективність приміщень закладів освіти,

– запровадження мобільних додатків для шкіл,

– створити  батьківську раду при міському голові,

– приєднатися до Єдиної системи відкритих бюджетів шкіл Open School in UA,

– запровадити ярмарок освітніх проєктів,

– покращити матеріально-технічну базу шкіл,

– збільшити витрати на харчування дітей.

Інвестиції та бюджет:

– забезпечити залучення зовнішнього капіталу та інвестицій, створити сприятливий інвестиційний клімат,

– провести аудит майна та земельних ділянок громади,

– створити у  виконавчому комітеті відділ з управління проектами  для залучення до бюджету коштів із зовнішніх джерел фінансування,

– підготувати пакети інвестиційних пропозицій, що передбачають максимально спрощену та прозору процедуру оформлення документів,

– розвивати ринкову інфраструктуру,

– здійснювати підтримку підприємств малого та середнього бізнесу за напрямками: впорядкування нормативного регулювання підприємницької діяльності; фінансово-кредитна та інвестиційна підтримка малого підприємництва; впровадити заходи щодо захисту прав підприємців; створити сприятливі умови для підприємницького середовища у погодженні дозвільних документів,

– розробити план створення торговельно-розважального комплексу в недобудованій будівлі школи (центр міста Знам’янка) із залученням інвесторів.

Розвиток ОТГ:

– розробити Стратегію розвитку та Генеральний план Знам’янської ОТГ,

– сприяти вирішенню проблем віддалених районів і сіл ОТГ,

– запровадити стандарти ефективних інструментів народовладдя (громадський бюджет, петиції, місцеві ініціативи, конкурс проєктів громадських організацій),

– провести перевірку комунальних підприємств на предмет їх фінансової діяльності.

Екологія:

– привести у відповідність до санітарних вимог сміттєзвалища Знам’янської ОТГ,

– ліквідувати несанкційовані сміттєзвалища,

– запровадити систему роздільного збору побутових відходів,

– здійснювати заходи енергоефективності житлового та адміністративного фондів.

Культура:

– збереження та популяризація історико-архітектурних пам’яток, збільшення фінансування сфери культури,

– створити умови для розвитку існуючих та нових мистецьких і культурних напрямків,

– підтримувати найбільш активні громадські організації, які діють у сфері збереження і поширення українських ремесел, традицій, культури тощо,

– розвивати існуючи та створювати нові мистецькі і культурні заклади в ОТГ з метою підвищення їх привабливості для мешканців всієї України та іноземних гостей.

– підтримувати найбільш активні громадські організації, які діють у сфері збереження і поширення українських ремесел, традицій і культури.

– проводити маркетингові і промоційні заходи, спрямовані на створення привабливого культурного і туристичного іміджу нашого району.

Розгорнутий варіант передвиборчої програми Олега Гребенюка читайте у Фейсбуці, на його офіційній сторінці та сторінці ПП “Голос.Знам’янка”, також  у друкованому вигляді. 

Влада має мислити та діяти прогресивно та стратегічно!

Влада має чути ГОЛОС громади!

 

Пресслужба Знам’янської міської ПП “Голос”

Додати коментар