У Знам’янці безробітні ознайомились з ризиками нелегальної трудової міграції

DSC03470-compressorДнями в приміщенні Знам’янської міськрайонної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості відбувся інформаційний семінар змішаного типу на тему «Ризики нелегальної трудової міграції».
Фахівець відділу активної підтримки безробітних Знам’янської міськрайонної філії Людмила Базюк ознайомила учасників семінару з ризиками нелегального працевлаштування, у тому числі за кордоном. Зокрема, присутніх було поінформовано про такі поняття як «торгівля людьми», «примусова експлуатація людини», а також ознайомлено зі стереотипами та реаліями, з якими стикаються трудові мігранти за межами нашої країни (видами шахрайських схем).
Фахівчиня центру зайнятості наголосила на тому, що працюючи неофіційно, особа не може належним чином захистити свої права на нормальні умови праці, на відпочинок, на виплати у разі втрати працездатності та ін.
«Уже сьогодні в нашій країні є ознаки кадрового «голоду» на ринку праці попри те, що останніми роками почали відкриватися іноземні підприємства, де рівень зарплатної плати високий. Країна втрачає кваліфіковані кадри через те, що люди, яких підготували в Україні, в тому числі за державні кошти, працюють за кордоном. Передусім це фахівці робітничого, технічного, медичного спрямування», – наголосила Л. Базюк.
Наприкінці заходу, наголошуючи на перевагах легального працевлаштування в Україні, фахівчиня ознайомила учасників семінару зі станом ринку праці, умовами праці та вимогами до претендентів на вакантні робочі місця.

 

Людмила Базюк, провідний фахівець відділу активної підтримки безробітних Знам’янської міськрайонної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості

Додати коментар