Лісівники, поліцейські та рятувальники Знам’янщини нагадали правила безпеки в літній період

6Рятувальники, поліцейські та лісівники звертаються до мисливців та відпочивальників з проханням дотримуватись правил безпеки у пожежонебезпечний період.

З 01 серпня 2020 року на Кіровоградщині відкрився сезон полювання на пернату дичину. Разом з тим в області утримуватиметься спекотна погода, яка вимагає від людей посиленої пильності та безумовного дотримання протипожежних заходів. Проте трапляються непоодинокі випадки, коли мисливці необережно поводяться з вогнем або зі зброєю і тим самим створюють небезпеку для себе й оточуючих. Лісова пожежа – це велика біда для лісу і мисливських угідь. На згарище перетворюються місця проживання диких тварин, гине молодняк дичини і навіть дорослі звірі та птахи.

1

2

01 серпня працівниками Знам’янського МРВ Управління ДСНС України у Кіровоградській області спільно з співробітниками Знам’янського ВП ГУНП в області та ДП “Чорноліський лісгосп” здійснили патрулювання лісових масивів та мисливських угідь Знам’янського району з метою нагадати мисливцям та відпочиваючим правил пожежної безпеки у літній період.

3

Кожен фахівець, відповідно до повноважень, зробив свій внесок у інформативні бесіди із громадянами: рятувальники наголошували на заходах безпеки у лісі під час пожежонебезпечного періоду, лісники нагадували про наслідки для екосистеми нерозважливої поведінки громадян, а поліцейські інформували про відповідальність за знищення природних насаджень.

4

Крім того, кожен співрозмовник для наочності отримав листівку застережного змісту, аби не забувати правила поведінки у лісі.

5

Під час полювання категорично забороняється:

-використовувати нестандартні клейтухи при стрільбі (з газет, ганчірок тощо);
-розводити вогнище у хвойних молодняках, ділянках пошкодженого лісу (вітровали, сухостої) та з порубочними залишками;
-залишати вогнище без нагляду;
-розводити вогонь біля місць зберігання нафтопродуктів, складів, поблизу автомобілів;
-залишати вогнище на ніч без чергового;
-кидати у лісі не загашені сірники, недопалки;
-залишати у лісі промащений, просякнутий бензином, гасом обтиральний матеріал;
-використовувати автомобілі з несправною системою живлення;
-запускати ракети у бік можливого загорання від залишків заряду;
-розводити вогнище у наметах.
Шановні мисливці, суворо дотримуйтесь правил полювання. Пам’ятайте, що мисливство та охорона природи є нероздільними і кожен мисливець повинен докладати всіх своїх зусиль для поліпшення стану природних екосистем.

 

 

Знам’янський МРВ Управління ДСНС України у Кіровоградській області

Додати коментар