Голова Знам’янської РДА Василь Смаглюк зустрівся з бджолярами

4З метою популяризації та підтримки бджолярської галузі в районній державній адміністрації 25 червня 2020 року відбулася нарада з бджолярами району під головуванням Василя Смаглюка, за участі начальника Знам’янського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області Олександра Сіленка та спеціалістів райдержадміністрації. На нараді розглянуті питання про державну підтримку галузі бджільництва в 2020 році; про алгоритм дій у випадку отруєння бджіл; про використання препарату «ЕМ Пробітик для бджіл».

Василь Смаглюк довів до відома бджолярів, що Постановою Кабінету Міністрів України від 20 травня 2020 року №395 затверджено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 07 лютого 2018 року №107 та викладено її у новій редакції: «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для державної підтримки розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції». Для отримання дотації (200 грн. за кожну бджолосім’ю) фізичні особи, які є власниками від 10 до 300 бджолосімей, подають за місцезнаходженням пасіки до органів місцевого самоврядування в термін до 01 жовтня поточного року такі документи: копію ветеринарно-санітарного паспорта пасіки; копію рішення про державну реєстрацію потужності; копію довідки або договору про відкриття рахунка в банку; копію паспорта громадянина України; довідку, видану органом місцевого самоврядування, про реєстрацію пасіки із зазначенням кількості наявних бджолосімей на останню звітну дату на момент подання.

1

З метою попередження отруєнь бджіл пестицидами сільгосптоваровиробники повинні застосовувати тільки зареєстровані в «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні» препарати; не менш ніж за 2 доби перед початком проведення кожної хімічної обробки сповіщати населення, а також бджолярів через органи місцевого самоврядування, про місця, строки і методи застосування пестицидів. Всі хімічні обробки посівів обов’язково повинні реєструватись в шнуровій книзі застосування отрутохімікатів. Роботи з пестицидами слід проводити в ранкові і вечірні години. В похмурі і прохолодні дні допускається, у винятку, проведення їх в денні години.

2

Олександр Сіленко наголосив, що для своєчасного оповіщення бджолярів про проведення обробітку сільгоспкультур хімічними засобами захисту рослин, на виконання вимог Закону України «Про бджільництво» та Порядку реєстрації пасік, пасічникам необхідно проводити: щорічну реєстрацію наявних бджолосімей у сільській раді та у ветеринарній установі; паспортизацію і огляд наявних бджолосімей спеціалістами ветеринарної медицини; весняні щорічні лабораторні дослідження помору бджіл. У випадку загибелі бджіл, для встановлення причин їх загибелі, необхідно протягом 3 днів провести процедуру відбору та направлення загиблих бджіл, для пересилання їх для лабораторних досліджень, які проводяться за рахунок власників, в лабораторіях міст Києва, Харкова, Одеси, Дніпропетровська. Зразки відбираються комісійно, обов’язково за участю спеціалістів ветеринарної медицини.

3

Представники ТОВ «ЕМ Україна» презентували новий продукт «ЕМ Пробітик для бджіл», який проявляє лікувально-профілактичну дію, покращує стан здоров’я бджіл, підвищує імунітет та працездатність, подовжує тривалість життя, прискорює одужання під час інтоксикації.

 

За інформацією офіційного сайту Знам’янської РДА

Додати коментар