На Знам’янщині пробація здійснила індивідуальну бесіду з кривдником

1Днями в приміщенні Знам’янського міськрайонного відділу філії Центру пробації в Кіровоградській області працівником відділу проведено бесіду з клієнтом пробації на тему: «Домашнє насильство та правові наслідки».
Актуальність бесіди в даному випадку полягала на акцентуванні уваги саме на насильстві психологічного характеру і на те були реальні підстави.
Адже небагато з тих, хто застосовуючи погрози, образи чи переслідування, але при цьому не спричиняючи тілесних ушкоджень, розцінює ці дії як правопорушення, а тим більше не вважає себе кривдником, який підлягає притягненню до адміністративної та кримінальної відповідальності.
Дуже шкода, що від такого правопорушення в Україні страждає не одна родина, й тим часом, коли одні про це говорять та намагаються боротися будь-якими способами, інші замовчують, продовжуючи виправдовувати кривдника, не зважаючи навіть на те, що страждають від цього не лише дорослі члени родини, а й діти, у яких має бути щасливе та безтурботне життя, а натомість у таких умовах вони мають лише страх, психічні розлади та в деяких випадках зруйноване майбутнє. Чи потрібна така плата можливо просто за кохання, а можливо просто за повноцінну родину, а чи можливо просто за можливість бути більш матеріально забезпеченим, аніж поза межами такої «пекельної родини», чи буде вдячність за це від тих, які залежні від рішення дорослих?!
Хоча, у випадку нашого клієнта пробації, постраждалою особою, являється мати кривдника, а вчинення відносно неї психологічного насильства являється результатом вживання алкогольних напоїв та небажання самого кривдника контролювати міру вжитого алкоголю.
Отже, для тих хто можливо не знає, домашнє насильство – це діяння (дії або бездіяльність) фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються в сім’ї чи в межах місця проживання або між родичами, або між колишнім чи теперішнім подружжям, або між іншими особами, які спільно проживають (проживали) однією сім’єю, але не перебувають (не перебували) у родинних відносинах чи у шлюбі між собою, незалежно від того, чи проживає (проживала) особа, яка вчинила домашнє насильство, у тому самому місці, що й постраждала особа, а також погрози вчинення таких діянь.
У свою чергу, психологічне насильство – форма домашнього насильства, що включає словесні образи, погрози, у тому числі щодо третіх осіб, приниження, переслідування, залякування, інші діяння, спрямовані на обмеження волевиявлення особи, контроль у репродуктивній сфері, якщо такі дії або бездіяльність викликали у постраждалої особи побоювання за свою безпеку чи безпеку третіх осіб, спричинили емоційну невпевненість, нездатність захистити себе або завдали шкоди психічному здоров’ю особи.
Відповідальність за вчинені діяння передбачають статті 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення та стаття 126-1, Кримінального кодексу України.
Слід пам’ятати, що незнання закону не звільняє від відповідальності.

 

Марина Марула, начальник Знам’янського МРВ філії Державної установи «Центр пробації» в Кіровоградській області

Додати коментар

Ви маєте Увійти , щоб додати коментар..