Чутки про коронавірус у Знам’янці та про збір коштів у населення для міської лікарні

uvaga-compressorМістом стали ширитися чутки, нібито в місті є померлі від вірусної інфекції СOVID- 19. Переповідають ще й про те, що міська лікарня не має ні елементарних засобів захисту, ні коштів для лікування хворих. Про це йдеться на офіційному сайті Знам’янської міської ради.

Станом на сьогодні, 2 квітня, хворих на лікуванні чи з підозрою на COVID-19 у міській лікарні НЕМАЄ, – роз’яснює в.о.директора КНП «Знам’янська міська лікарня ім. А.В.Лисенка» Вікторія Сільман. 

Міська лікарня продовжує працювати в посиленому режимі в умовах карантину.

Що це означає?
По-перше, постійно здійснюються закупівлі масок, перчаток, засобів захисту, в яких відчувається особлива потреба.
Так, виникають проблеми при цьому. Але не через нестачу фінансування лікарні, а через відсутність необхідних матеріалів, засобів захисту на складах та на базах. Тому виходимо на безпосередній зв’язок із фабриками, що спеціалізуються на пошиві захисних масок, виготовленні захисних костюмів.

По-друге, лікарня отримала тести на коронавірус.
Тому хворі, котрі знаходилися на лікуванні в лікарні з пневмонією, у яких спостерігався важкий перебіг захворювання, – відтестовані. Випадків позитивної відповіді при тестуванні (ще раз наголошую) НЕ БУЛО.
Кожен день аналізуємо інформацію щодо хворих, котрі знаходяться на лікуванні з пневмонією і котрі тільки поступають на лікування. Їх обстежуємо, відповідні мазки надсилаються до лабораторного центру м.Кропивницького.

По-третє, звертаємося з проханням до мешканців міста.

Ті, у кого кашель, нежить, підвищена температура, телефонуйте своєму сімейному лікарю! Якщо у вас дуже висока температура, викликайте «швидку». Не треба приходити до лікарні, адже вам небажано контактувати з іншими хворими, котрі перебувають на лікуванні в лікарні з іншими хворобами та потребують негайної медичної допомоги! Вам також небажано контактувати з медиками, котрі надають медичну допомогу хворим на інші захворювання.

Дуже дякуємо за надану допомогу лікарні масками та респіраторами мешканцям нашого міста! Дякуємо вам за вашу небайдужість та активну життєву позицію!

Але містом зараз стали ширитися чутки, що всі ОСББ, всіх інших мешканців міста міська влада зобов’язує збирати кошти для допомоги лікарні, – продовжує розмову міський голова Сергій Філіпенко. – Одразу ж наголошую: ніхто і нікого не зобов’язує складатися коштами. Надання допомоги респіраторами, масками, іншими матеріалами – добровільна ініціатива громадян, котрі допомагають у такий спосіб не тільки лікарні, а й іншим установам міста, області.

Стосовно фінансування знам’янської міської лікарні, то наведу ось такі дані. При розподілі вільного залишку в міському бюджеті на лікарню було направлено понад 74 відсотки бюджетних призначень, а це – майже 15 мільйонів гривень. З них 12. 398,1 тис грн – сплановано на придбання нового обладнання лікарні, 2. 546,8 тис грн. – для капітального ремонту кардіології. Є ще окремо закладені кошти на лікарню, які передбачено було ще в грудні минулого року при затвердженні міського бюджету. Частину цих коштів, за потреби, лікарня може витратити на придбання захисних масок, захисних костюмів, інших потрібних матеріалів.