Відбулося засідання оперативного штабу з питань запобігання поширенню на території Знам’янського району коронавірусу

1Під головуванням першого заступника голови районної державної адміністрації Олени Грінчак відбулося засідання оперативного штабу з питань запобігання поширенню на території району гострої респіраторної хвороби COVID -19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, в роботі оперативного штабу взяв участь голова районної ради Сергій Макаренко.

Перед початком роботи оперативного штабу всім присутнім дистанційним  пірометром проведено температурний скринінг.

Директор КНП «Знам’янський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» Знам’янської районної ради, начальник районної медичної спеціалізованої служби цивільного захисту Руслан Пушкаренко повідомив присутніх, що, станом на 25 березня 2020 року на території району не зафіксовано жодного випадку захворювання на гостру респіраторну хворобу, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2. З метою мінімізації ризику поширення коронавірусної інфекції медичними працівниками КНП «Знам’янський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» разом з органами місцевого самоврядування організовано роботу щодо встановлення осіб, які прибули з-за кордону для забезпечення санітарно-епідемічних заходів та контролю самопочуття даних осіб, на сьогоднішній день до проведення даних  заходів долучилися працівники Знам’янського районного лабораторного відділення Кіровоградського міськрайонного відділу ДУ «Кіровоградський обласний лабораторний центр МОЗ України». Станом на 25 березня 2020 року встановлено 46 мешканців району, які повернулися з-за кордону, всі вони дотримуються режиму самоізоляції та перебувають під наглядом медичних працівників. Забезпечено підвезення до робочих місць медичного персоналу та вивчається питання забезпечення підвезення до обласної лікарні хворих, що лікуються методом гемодіалізу.

Олена Філоновська, завідуюча Знам’янським районним лабораторним відділення Кіровоградського міськрайонного відділу ДУ «Кіровоградський обласний лабораторний центр МОЗ України» повідомила присутніх, що відповідно до Постанови Головного Державного санітарного лікаря України від 21 березня 2020 року, №2, особи, які здійснюють перетин державного кордону підписують інформаційну згоду на проведення протиепідемічних та/або профілактичних заходів один з примірників якої передається Державною прикордонною службою головному санітарному лікарю відповідної області,  дана постанова спрощує роботу щодо встановлення осіб, які прибули з-за кордону.

Начальник Знам’янського міськрайонного відділу управління ДСНС України в Кіровоградській області Владислав Ларіонов доповів що особовий склад міськрайонного відділу також не стоїть осторонь та на даному етапі забезпечує проведення широкої  інформаційно-роз’яснювальну роботи серед населення.

Сергій Миронюк, заступник начальника Знам’янського відділу поліції ГУ НП України в Кіровоградській області ознайомив присутніх зі змінами в законодавстві спрямованими на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби COVID -19 та відповідальністю за порушення правил щодо карантину, адже недотримання їх створюють загрозу життю та здоров’ю людей. Станом на 25 березня 2020 року до суб’єктів  господарювання, що здійснюють свою діяльність на території району заходи адміністративного впливу не застосовувалися. 

За повідомленням керівників органів місцевого самоврядування на території населених пунктів району  забезпечено моніторинг виконання суб’єктами господарювання, що здійснюють свою діяльність на підпорядкованій їм території за дотримання режимів карантину та наповнюваністю закладів торгівлі продуктами повсякденного попиту у достатній кількості, невирішеною проблемою залишається тільки забезпечення аптечних закладів засобами індивідуального захисту для населення та ліками для симптоматичного лікування гострих респіраторних хвороб.

Начальник фінансового управління Галина Бискуб, доповіла що резервний фонд районного бюджету  достатній  для забезпечення першочергових заходів. 

В ході роботи членами оперативного штабу напрацьовано регламент роботи штабу, визначено проблемні напрямки роботи та надано відповідні доручення.

 

За інформацією офіційного сайту Знам’янської РДА

Додати коментар

Ви маєте Увійти , щоб додати коментар..