На водоймах розпочалася нерестова заборона

1Нерест – особливий період у житті мешканців водойм. Від того, наскільки успішним від буде, залежить майбутнє рибних запасів. Початок нересту залежить від температури води. Окунь і щука починають нереститись при температурі води близько +7С; в’юн, плітка +8С; лящ, судак +12С; карась +14С; короп, лин +18С; сом +20С.

Потужний інстинкт розмноження стає у риб головним, він приглушує навіть інстинкт самозбереження. У цей час риба втрачає обережність і може стати легкою здобиччю браконьєрів. Для створення сприятливих умов для нересту кожного року встановлюється весняно-літня заборона на вилов риби.

Цього року весна була рання і нерестова заборона розпочалася дещо раніше звичного нам 1 квітня. Світловодський район розташований якраз на межі зон відповідальності трьох територіальних управлінь Державного агентства рибного господарства: Управління ДАРГ у Черкаській області (Кременчуцьке водосховище); Управління у Дніпропетровській області (Кам’янське водосховище) та Управління у Кіровоградській області (внутрішні водойми). Кожне з них видає свій наказ про нерестову заборону. Тому й строки заборон дещо варіюють – в Кременчуцькому водосховищі з 22.03 по 31.05 (для любительського рибальства); для промислового – з 17.03 по 09.06. У Кам’янському водосховищі – з 25.03 по 09.06. (промислове рибальство) та з 25.03 по 02.06. (любительське рибальство з човнів).

Заборона на добування раків у Кременчуцькому водосховищі діє з 17.03 до 30.06, потім з 25.08 по 30.09. До речі, всі накази про нерестову заборону є на сайті Державного агентства рибного господарства, де з ними можна ознайомитися і навіть скачати. У цих наказах вказані місця, де в період нересту можна ловити рибу любительськими снастями, та місця нерестовищ, де будь-яке рибальство заборонене. До речі, по акваторіях нерестовищ у період нересту заборонене навіть пересування будь-яких плавзасобів, крім човнів спеціально уповноважених державних органів, які забезпечують охорону водних біоресурсів. У Кременчуцькому водосховищі (Світловодський район) нерестовищами є Андрусівська та Цибульницька затоки, а також 500-метрова акваторія навколо островів групи «Кінських», «Воронівка», «Лисячий» та «Павлюки». І просто за перебування човном у цих районах у період нересту можна отримати чималий штраф.

Робота з охорони рибних запасів у період нересту значно активізується. Якщо ви стали свідком порушень правил рибальства, просимо повідомляти про це органи рибоохорони, екологічну інспекцію або ж поліцію. Ми у свою чергу будемо інформувати громадськість через засоби масової інформації про виявлені порушення та притягнення порушників до відповідальності.

 

Костянтин Рибачук, державний інспектор з охорони навколишнього природного середовища Кіровоградської області
Джерело

Додати коментар

Ви маєте Увійти , щоб додати коментар..