Самолікування – шкідливе при коронавірусній інфекції

5e2ed86e1f6e9-43_mainjpg-20997_0Фахівці обласного лабораторного центру інформують, що за симптомами коронавірус схожий на гостру респіраторну інфекцію — переважно це гарячка, кашель, труднощі з диханням. Симптоми можуть проявитися через 2–14 днів після зараження, хоча зараз відомі випадки більш тривалого інкубаційного періоду. Вірус може спричинити запалення обох легень.
У випадку симптомів гострого респіраторного захворювання, потрібно одразу звернутися до сімейного лікаря. Сімейному лікарю обов’язково треба повідомити, чи перебували ви у країнах, де зафіксований коронавірус, та чи контактували з людьми, які повернулися з таких країн. Також можна викликати бригаду екстреної медичної допомоги. Медики також поінформовані, як діяти у таких випадках.
В жодному випадку, навіть якщо це не коронавірус, а просто грип чи гостре респіраторне захворювання, не варто займатись самолікуванням чи тим більш народним цілительством. Від коронавірусу, як і від будь-якого іншого вірусу, не захищають і не лікують трав’яні відвари і гомеопатія (вона взагалі ні від чого не лікує). Не допоможе при коронавірусі також алкоголь, часник і цибуля.
Маски треба одягати виключно тоді, коли особа вже має симптоми гострого респіраторного захворювання.
Однак головне при карантині, як і будь-яких надзвичайних ситуаціях, це не піддаватись паніці та не вестись на фейкові новини.
Коронавірусом не можна заразитись через банани чи будь-які інші фрукти. Фрукти – непридатне середовище для тривалого виживання вірусу. Немає жодних даних про передачу вірусу через фрукти. Однак, бажано ретельно мити фрукти, навіть ті, що вживаються без шкірки, але це базова рекомендація, яка й необхідна і без карантину.
Ваші домашні улюбленці не заразять вас коронавірусом. Проте після контакту з домашніми тваринами рекомендується мити руки водою з милом. Це захистить вас від ризику поширень низки бактерій, якими людина може заразитися від домашніх тварин.

 

За інформацією Кіровоградського обласного лабораторного центру

Додати коментар

Ви маєте Увійти , щоб додати коментар..