У Знам’янській міській лікарні ім. А.В.Лисенка так і не усунули порушень пожежної безпеки

1Про це повідомив заступник начальника Управління ДСНС в області Василь Штогрін на засіданні обласної робочої групи з проведення заслуховування голів районних державних адміністрацій, міських голів, голів об’єднаних територіальних громад з питань дотримання вимог законодавства у сфері пожежної безпеки на об’єктах освіти, охорони здоров’я, культури та соціального захисту, що відбулося під керівництвом заступника голови облдержадміністрації Світлани Лобанової.

На сьогоднішньому засіданні робоча група розглянула результати позапланових перевірок, проведених фахівцями пожежно-рятувальної служби на об’єктах з масовим перебуванням людей у місті Знам’янці, Знам’янському, Новоархангельському, Устинівському районах, Дмитрівській ОТГ Знам’янського району.
Василь Штогрін повідомив, що, зокрема, на території міста Знам’янки перевірено 17 об’єктів, у тому числі 7 дитсадків, 7 загальноосвітніх шкіл, міську лікарню імені А.В.Лисенка та 2 установи соціального захисту.
Стосовно міської лікарні було зазначено, що ще в 2017 році, за результатами перевірки медичного закладу та серйозність виявлених недоліків, Управлінням ДСНС в області було подано позовну заяву до адміністративного суду. Незважаючи на судове провадження та неодноразові терміни для виправлення порушень протягом трьох років цього зроблено не було. Тому у січні 2020 року суд відмовився надавати ще один додатковий термін. Тепер, за словами Василя Штогріна, державною виконавчою службою розглядатиметься питання щодо зупинення експлуатації даного об’єкту.
Перший заступник міського голови Знам’янки Валентина Загородня в онлайн-режимі повідомила учасникам обласної робочої групи, що міська влада розуміє всю серйозність ситуації. На засіданні сесії міської ради, що відбулася 12 лютого, фінансовому управлінню доручено за підсумками першого кварталу, у разі перевиконання дохідної частини міського бюджету, першочергово передбачити кошти на фінансування протипожежних заходів у лікарні, закладах освіти та культури.
Заступник голови облдержадміністрації Світлана Лобанова зауважила, що слід звернути особливу увагу і на стан пожежної безпеки в міських дитсадках, адже щодо двох із них (№ 6 “Сонечко” та № 8 “Світлячок”) також подано позови до суду.
З огляду на це, не дуже зрозумілою є ситуація, чому у 2019 році не використано в повному обсязі кошти, закладені для фінансування протипожежних заходів у закладах освіти (було передбачено 482 тисячі гривень, використано 106 тисяч, тобто лише 22%).
Про заходи, які вживатимуться на інших територіях, учасників обласної робочої групи поінформували перший заступник Знам’янської райдержадміністрації Олена Грінчак, голова Новоархангельської РДА Олександр Маличенко, заступник голови Устинівської РДА Михайло Яворський, голова Дмитрівської ОТГ Наталія Стиркуль.
– Чекаємо від вас чіткий план дій, – зазначила Світлана Лобанова, – щоб було зрозуміли, яка конкретно робота проводиться, скільки коштів використано. Оскільки в даному випадку мова йде про життя і здоров’я людей, у тому числі дітей, особиста відповідальність за станом реалізації питань пожежної безпеки покладається безпосередньо на керівників територій.

 

Додати коментар

Ви маєте Увійти , щоб додати коментар..