Що робити зі стіттєзвалищами Знам’янщини

1Керівник апарату районної державної адміністрації Олена Слюсаренко провела з сільськими голова району нараду з питання поводження з твердими побутовими відходами та паспортизації місць видалення твердих побутових відходів.

На теперішній час основною технологією поводження з ТПВ на території району є їх збирання та вивезення в змішаному стані на санкціоновані та несанкціоновані сміттєзвалища.

Звалища і полігони не відповідають санітарним вимогам. Тенденція використання полігонів веде до збільшення питомого навантаження на одиницю площі полігону.

У багатьох селах району утворюються несанкціоновані звалища ТПВ, щороку на їх ліквідацію витрачається значні бюджетні кошти.

Збирання ТПВ має здійснюватись підприємствами-перевізниками, які виграли відповідний конкурс на обслуговування певної території.

Головним завданням залишається впровадження роздільного збирання ТПВ, яке повинно стати одним із основних критеріїв при визначенні переможців на конкурсах з обслуговування територій зі збирання та перевезення ТПВ.

У населених пунктах району щороку  накопичується близько 7 тис. кубічних метрів твердих побутових відходів, що захороняються на 13 сміттєзвалищах. Місця розміщення звалищ в основному узаконені рішеннями місцевих рад, проте у більшості з них відсутні паспорти та проектна документація.

З питання паспортизації місць видалення відходів (МВВ) начальник відділу регіонального розвитку, містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства Тетяна Бабіч інформувала присутніх про результати проведення обстеження та погодження відведення земельних ділянок, з метою розміщення місць видалення твердих побутових відходів та подальшої роботи органів місцевого самоврядування щодо паспортизації МВВ.

Відповідно до вимог ст. 33 Закону України «Про відходи», на кожне місце чи об’єкт зберігання або видалення відходів складається спеціальний паспорт, в якому зазначаються найменування та код відходів (згідно з державним класифікатором відходів), їх кількісний та якісний склад, походження, а також технічні характеристики місць чи об’єктів зберігання чи видалення (МВВ) і відомості про методи контролю та безпечної експлуатації цих місць чи об’єктів.

Спеціальний паспорт місця видалення відходів складається власником МВВ відповідно до Інструкції. Дані паспорта МВВ, після його затвердження і присвоєння реєстраційного номера, вносяться до реєстру місць видалення відходів відповідно до Порядку ведення реєстру місць видалення відходів. До місць видалення відходів прирівнюються місця довгострокового (понад 2 роки) зберігання відходів.

З питання містобудівної діяльності та будівництва на території району, Бабіч Тетяна звернула увагу сільських голів на важливість оновлення та розроблення містобудівної документації на населені пункти сільських рад та вжити відповідні заходи щодо забезпечення позитивної динаміки прийняття в експлуатацію житла на відповідних територіях. Провести роботу із індивідуальними забудовниками щодо можливості введення в експлуатацію житла за процедурою «Будівельна амністія».

 

За інформацією офіційного сайту Знам’янської РДА

Додати коментар

Ви маєте Увійти , щоб додати коментар..