Убережіть себе від отруєння нітратами у кавунах та динях!

1З настанням літнього сезону зросла кільність випадків отруєння людей сполуками нітратів у бахчевих культурах (кавуни, дині). Такі продукти підлягають обов’язковій ветеринарно-санітарній експертизі, яку проводять тільки в державних установах – лабораторіях, ветеритнарно-санітарної експертизи на ринках. Це і є гарантією придбання якісної і безпечної продукції для споживача. Забороняється торгівля в невстановлених місцях бахчевими культурами, оскільки харчові продукти, які реалізуються на стихійних ринках законодавчо визначені як завідомо небезпечні та непридатні до споживання людиною та існує небезпека їх забруднення, що може викликати кишкові захворювання і серйозні кишкові отруєння.

З метою захисту споживача якість товару має відповідати загальноприйнятим стандартам і нормативам. Ветеринарно-санітарний контроль за дотримання ветеринарно-санітарних вимог, правил та заходів при реалізації харчової продукції рослинного походження в місцях стихійної торгівлі не здійснюється в зв’язку з відсутністю підстав та повноважень проведення цих заходів.

Торгівля з рук у невстановлених місцях є правопорушенням, за яке передбачена адміністративна відповідальність згідно статті 160 Кодексу України про адміністративні правопорушення. У відповідності до статті 255 КУпАП право застосувати заходи до порушників надано посадовим особам Міністерства внутрішніх справ.

 

Джерело

Додати коментар

Ви маєте Увійти , щоб додати коментар..