Як започаткувати власний бізнес в Україні – рекомендації служби зайнятості

business graph with arrow and coins showing profits and gainsСтворити успішний бізнес в Україні – це і виклик і можливість водночас. Особливо складно початківцям бізнесу, які роблять перші невпевнені кроки в незнайомому для них середовищі, і в умовах несприятливої економічної ситуації в нашій країні.
Серед широкого спектру послуг, що надає Державна служба зайнятості громадянам, є надання допомоги по безробіттю одноразово для започакування власної справи. Як показує аналіз, проведений фахівцями служби зайнятості частина підприємців, що реєструються, через короткий термін скасовують реєстрацію своєї діяльності.
Однією з причин закриття підприємницької діяльності є недостатня сума коштів для ефективного ведення власної справи. Водночас, у всіх містах та районах Кіровоградської області затверджені та діють Програми розвитку малого та середнього підприємництва на 2017- 2020 роки, які спрямовані на створення соціально-економічних, ресурсних, фінансових, інформаційних умов розвитку малого та середнього підприємництва, в тому числі на сприяння безробітним у реалізації їх права на самозайнятість та започаткування підприємницької діяльності.
За інформацією Державної служби зайнятості з 22.04.2019 року розпочала дію програма USAID “Конкурентоспроможна економіка України”, що надає грантову підтримку малим та середнім підприємствам та поширена на всій території України.
Пропонуємо ознайомитись з матеріалами щодо дії програми USAID “Конкурентоспроможна економіка України”. Інформацією про ресурсну та фінансову підтримку малого і середнього бізнесу, в тому числі про отримання грантів від КЕУ(USAID “Конкурентоспроможна економіка України”), зареєстрованих безробітних, які бажають організувати власну справу. А також осіб, які вже здійснюють підприємницьку діяльність.
КЕУ надає гранти підприємцям, які працюють унових галузях або налузях, що розвиваються, та мають потенціал для швидкокго зростання, створення інвестицій та збільшення зайнятості. Особливу увагу зорієнтовано на роботу в галузях ІТ – послуг та виробництво меблів.
КЕУ націлена на збільшення обсягів інвестицій в український малий та середній бізнес, збільшення обсягів їх продажу та створення постійних робочих місць для громадян України.
Для отримання грантів від КЕУ необхідно подати заявку. Середній час між подачею заявки та отриманням грантової допомоги становить два місяці. Цей термін може змінюватись в залежності від складності запропонованої діяльності.
Грантові спеціалісти КЕУ допомагатимуть заявникам зрозуміти процедуру подання заявок в режимі електронного листування. Всі запитання щодо цього запиту необхідно надсилати на електронну адресу aps001@CEPUkrain.org.
Бажаємо успіху!

 

Начальник відділу активної підтримки безробітних Знам’янської міськрайонної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості Олена Баланенко

Додати коментар

Ви маєте Увійти , щоб додати коментар..