На Знам’янщині проведено лекцію щодо шкідливості куріння тютюнових виробів

221 травня в приміщенні «Знам’янського бюро правової допомоги» головним спеціалістом Анжелою Івановою та психологом Знам’янського міськрайонного відділу філії Центру пробації в Кіровоградській області Наталією Півторак проведено лекцію-бесіду для засуджених на тему: «Шкідливість куріння та відповідальність за куріння в громадських місцях».
Про негативний вплив куріння нам доводилося чути не одноразово, але щороку внаслідок куріння помирає майже 7 мільйонів людей у всьому світі, понад 6 мільйонів із них – це курці або колишні курці, а 890 тисяч – люди, які є пасивними курцями.
Останні сім років поширеність куріння серед українців зменшилась на 20%. Однак ще досі більше 7 мільйонів із нас курять щоденно.
Більшість споживачів тютюну мають залежність від нікотину і їм складно самостійно кинути курити. Якщо вам потрібна допомога, то зателефонуйте на гарячу лінію «Я кидаю курити» за номером 0-800-50-55-60, дзвінки безкоштовні та конфіденційні.
Віднедавна курити в Україні стало не лише шкідливо і дорого, а й відверто незручно. Так, в стаття 175-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, визначає, що куріння тютюнових виробів у місцях, де це заборонено законом, а також в інших місцях, визначених рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради, – тягне за собою попередження або накладення штрафу від трьох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Повторне протягом року вчинення порушення, передбаченого частиною першою цієї статті, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, – тягне за собою накладення штрафу від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Куріння тютюнових виробів, а також електронних сигарет і кальянів забороняється: у ліфтах і таксофонах; у приміщеннях та на території закладів охорони здоров’я; у приміщеннях та на території навчальних закладів; на дитячих майданчиках; у приміщеннях та на території спортивних і фізкультурно – оздоровчих споруд та закладів фізичної культури і спорту (наприклад – футбольних стадіонах); у під’їздах житлових будинків у підземних переходах; у транспорті загального користування, що використовується для перевезення пасажирі у приміщеннях закладів ресторанного господарства; у приміщеннях об’єктів культурного призначення, у приміщеннях органів державної влади та органів місцевого самоврядування, інших державних установ; на стаціонарно обладнаних зупинках маршрутних транспортних засобів.

Серед присутніх були особи з цією шкідливою звичкою, але все ж таки вони не могли не погодитися з доповідачами, що це не тільки не корисно для здоров’я, але ще й завдає шкоди сімейному бюджету.

 

Марина Марула, начальник Знам’янського МРВ філії ДУ «Центр пробації» в Кіровоградській області

Додати коментар

Ви маєте Увійти , щоб додати коментар..