У Знам’янці студенти дізнавались про небезпеки «тіньової» зайнятості

2222Для студентської молоді Знам’янського професійного ліцею, днями, фахівцем з профорієнтації міськрайонної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості Людмилою Базюк проведено профінформаційний семінар «Легальна зайнятість».

Метою заходу було обговорення питань зайнятості населення та легалізації трудових відносин з найманими працівниками, ознайомлення слухачів з поняттями «тіньова» зайнятість і «тіньова» заробітна плата, застереження від шахрайства при працевлаштуванні та роз’яснення вимог чинного законодавства про працю.

Під час семінару учасники були поінформовані про:

  • укладання трудового договору;
  • поняття цивільно-правової угоди та контракту, їх відмінності;
  • ризики і відповідальність працівників та роботодавців під час укладання договорів при працевлаштуванні;
  • соціальні пільги, які надаються різним категоріям населення при офіційному працевлаштуванні тощо.

Під час семінару студенти дізналися  про правила прийому працівників на роботу  та їхнє звільнення, права найманого працівника, дотримання умов праці, відповідальність роботодавців за використання нелегальної праці та виплату зарплати «у конверті». Учасники переконались у тому,  що легальна робота – гідне забезпечення їхнього майбутнього.

Фахівці служби зайнятості сподіваються, що надана  інформація не залишиться поза увагою молодих людей, і в майбутньому вони, маючи право на працю, можливість заробляти собі на життя професією, яку оберуть  або на яку вільно погодяться, самостійно мають вирішити, що для них важливіше: жити сьогоденням чи мати впевненість у завтрашньому дні, отримуючи надійні соціальні гарантії.

 

Людмила Базюк, провідний фахівець відділу активної підтримки безробітних Знам’янської міськрайонної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості

Додати коментар