Працевлаштування осіб з інвалідністю –сучасний стан та перспективи

K25_20181129_140315У рамках проведення обласної декади сприяння зайнятості інвалідів Знам’янською міськрайонною філією Кіровоградського ОЦЗ проведено засідання круглого столу з питань удосконалення співробітництва щодо соціального захисту осіб з інвалідністю. У засіданні взяли участь представники управління соціального захисту населення міської ради та районної державної адміністрації, територіальні центри надання соціальних послуг міста та району, роботодавці, які мають вакансії для інвалідів, а саме: Центр механізації колійних робіт, Дистанція захисних лісонасаджень.
Під час заходу обговорювалися питання працевлаштування та соціального захисту осіб з інвалідністю, удосконалення плідної взаємодії з усіма сторонами соціального партнерства.
Так, заступник директора Знам’янської міськрайонної філії Л.Полікарпова поінформувала присутніх про соціальні послуги державної служби зайнятості, зокрема у напрямку забезпечення зайнятості людей з інвалідністю; нормативно-правове регулювання у сфері працевлаштування людей з інвалідністю. Зазначила, що для фахівців філії є справою честі допомогти знайти роботу саме тим громадянам, які найбільше її потребують.
В.Саржевська, начальник відділу взаємодії з роботодавцями, надала поради роботодавцям щодо пристосування та адаптації робочого місця для людей зазначеної категорії. Зауважила, що особливе значення у розв’язанні проблем зайнятості осіб з інвалідністю має налагоджена результативна співпраця з роботодавцями. Адже саме від розуміння керівників підприємств соціальної важливості забезпечення людей з інвалідністю роботою залежить створення для них робочих місць, належних умов праці та її оплати тощо.
Представники територіальних центрів надали роз’яснення всім присутнім, щодо обслуговування та надання послуг особам з інвалідністю соціальними працівниками. Головний спеціаліст міського Управління соціального захисту населення проінформувала, щодо надання послуг учасника бойових дій-інвалідам, які перебували у зоні АТО.
На завершення засідання, у ході конструктивного діалогу, визначені спільні заходи щодо забезпечення зайнятості інвалідів, зокрема щодо підвищення ефективності взаємодії органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, роботодавців шляхом прийняття дієвих рішень, спрямованих на покращення якості робочих місць для інвалідів, забезпечення гідних умов праці та її оплати, а також посилення контролю та відповідальності всіх зацікавлених сторін у напрямку виконання прийнятих рішень.

В.Саржевська, начальник відділу взаємодії з роботодавцями Знам’янської міськрайонної філії

Додати коментар

Ви маєте Увійти , щоб додати коментар..