Триває розслідування спалаху гострої кишкової інфекції в дитсадку “Веселка”

rt56768-compressorСтаном на 1 жовтня серед дітей, які відвідують дошкільний навчальний заклад «Веселка», та його персоналу нових випадків захворювання не зареєстровано. Семеро дітей, яким встановлено діагноз “харчова токсикоінфекція”, продовжують амбулаторно лікуватися під медичним наглядом дільничного лікаря. 25 та 26 вересня навчально-виховний процес у закладі був призупинений – проводилось генеральне прибирання, працівники проходили медичний огляд. Результати дослідження санітарно-гігієнічних змивів з контролю якості проведення заключної дезінфекції негативні.

Втім, результати лабораторних досліджень факторів навколишнього середовища, які відбиралися в приміщеннях та на харчоблоці закладу та досліджувалися в Кіровоградській регіональній лабораторії Держпродспоживслужби та ДУ «Кіровоградський обласний лабораторний центр МОЗ України», показали порушення.

На харчоблоці та в групі, де захворіли діти, у змивах з виробничого інвентарю, кухонного посуду, столових приборів, чайного посуду, спецодягу працівників були виділені бактерії групи кишкової палички; в готових стравах (омлет, суп гречаний, каша пшенична) виділено перевищений вміст загальної кількості мезофільних аеробних та факультативно-анаеробних мікроорганізмів; в пробі питної води з водопровідної мережі закладу виділені загальні коліформи.

Наявність хвороботворних мікроорганізмів на обладнанні, в стравах, у воді та на інших предметах групового осередку, де перебувають діти, підтверджує загальну забрудненість, порушення санітарно-гігієнічного, протиепідемічного, дезінфікуючого режимів, технології та режимів приготування страв, недотримання правил особистої гігієни, правил миття посуду та виробничого інвентарю.

Крім того, за результатами обстеження швидкими тестами на ротавірусну інфекцію у двох постраждалих дітей встановлено позитивний результат. За результатами серологічного дослідження контактних осіб – результати негативні.

Обставини, що могли сприяти спалаху, – це відсутність гарячої проточної води в туалетних кімнатах для дітей, недостатня кількість дитячих ліжок, незадовільний санітарний стан надвірного туалету для працівників.

У зв’язку з цим 28 вересня Знам’янське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області провело повторну комплексну перевірку та зобов’язало адміністрацію ДНЗ провести повторні дослідження санітарно-гігієнічних змивів на патогенну мікрофлору з об’єктів навколишнього середовища та готових страв за мікробіологічними показниками; виконати ряд заходів з локалізації та ліквідації осередку інфекції; провести позапланове заняття з працівниками щодо дотримання вимог санітарного законодавства та у сфері безпечності харчових продуктів.

Матеріали передані в прокуратуру Кіровоградської області та Головне управління Національної поліції в області.

Протиепідемічні та профілактичні заходи з локалізації та ліквідації спалаху в дошкільному навчальному закладі «Веселка» продовжуються.

 

За інформацією ГУ Держспоживслужби в Кіровоградській області

Додати коментар

Ви маєте Увійти , щоб додати коментар..