Чим завинили гаражні кооперативи?

Питання визначення ставки земельного податку для земель гаражних кооперативів з початку 2015 року вкрай стурбувало власників гаражів. Адже, як сніг на голову, у перший місяць року було визначено, що ставка податку за земельну ділянку для них складатиме 1% від нормативної грошової оцінки, а це в середньому при розмірах гаража 4 на 6 метрів – 92 грн. 22 копійки. Ніби і не така велика сума на рік, але є з чим порівняти, до того це була ставка в 20 (!) разів менше і складала приблизно 5 грн.
На останній сесії міської ради (19.06.2015) за результатом численних звернень голів гаражних кооперативів міста, листа депутата Кіровоградської облради Сергія Кліпацького, міська рада вирішила зменшити згадану оплату до 0,8%, тобто приблизно на 18 грн. менше для стандартного гаража. Такі зміни вступлять в дію з 1 січня 2016 року.
Коментар з цього приводу надає голова правління гаражно-будівельного кооперативу «Тунель» Петро Бабкін: «такі розміри ставок податку за гаражі занадто перевищена, адже поступовості збільшення взагалі не було. А ще до того ж нас «рятує», що земля кооперативу приватизована, а то цю суму слід було помножити ще, як мінімум втричі, тобто приблизно до 300грн. Ми очікували, що депутатський корпус знизить податок хоча б до 0,5%, але маємо що маємо. Закон дозволив міській раді це робити – от і отримуємо тепер!»
Цікаве порівняння так і проситься на шпальту газети, коли депутати теж на одній із сесій визначали ставку оподаткування житла.

Додати коментар

Ви маєте Увійти , щоб додати коментар..