У Знам’янському районі створять пам’ятний комплекс “Лита Могила”

DSC_1865Під керівництвом голови обласної ради Олександра Чорноіваненка відбулася робоча нарада, на якій обговорили питання створення комплексу «Лита Могила».

Лита Могила – скіфський царський курган 2-ї половини VII століття до н. е. Розкопаний 1763 року біля села Копані Знам’янського району Кіровоградської області. На глибині 2-х метрів під кам’яними плитами було знайдено залізний меч з окутим золотом руків’ям та вкритими золотою платівкою дерев’яними піхвами, прикрашеною зображеннями фантастичних тварин у передньосхідному стилі, срібні деталі від асірійського палацевого табурету, золота діадема, 17 масивних золотих платівок з зображенням орла з петлями на звороті, платівки з зображеннями мавп, птахів, бронзова застібка з голівками левів на кінцівках і 40 бронзових наконечників стріл. Пам’ятка має видатне значення, оскільки це єдиний відомий на сьогодні скіфський царський курган того часу в Північному Причорномор’ї.

Голова обласної ради Олександр Чорноіваненко наголосив, що створення даного комплексу стане історичною візитівкою не лише Знам’янського району, а й Кіровоградської області. Очільник зазначив, що роботи зі створення пам’ятки заплановано завершити до Дня відзначення 80-річчя Кіровоградської області.

Попередньо на реалізацію даного проекту очікується витратити 2,5 мільйонів гривень. На сьогодні проводиться необхідна експертиза ГУ Держгеокадастру у Кіровоградській області.

 

http://www.oblrada.kirovograd.ua/event/do-80-richchya-kirovogradskoi-oblasti-mae-buti-stvoreno-pamyatnij-kompleks-lita-mogila

1 Коментар

  1. citizen коментує:

    витребували б хоча б лазерні 3D копії знайдених артефактів що вивезені окупантами в Петребург, цікаво було б подивитись людям, адже на гербі району олень з тої могили, на гербі області-орел, ці артефакти мають велике значення для вивчення історії краю.

Додати коментар

Ви маєте Увійти , щоб додати коментар..