Обговорили питання впровадження медичної реформи у Знам’янському районі

DSC_8791Голова районної державної адміністрації Олександр Лукашов провів нараду з питання впровадження медичної реформи в районі.

У ході наради керівник району визначив першочергові завдання працівникам охорони здоров’я району, а саме: забезпечення підключення до мережі Інтернет, придбання комп’ютерної техніки і відповідного програмного забезпечення для закладів первинної медичної допомоги.

У квітні 2018 року розпочалася широкомасштабна національна кампанія «Обери свого лікаря». Цей процес є складовою частиною реформи медицини, а саме її першого етапу – реформи первинної ланки.

З 01 квітня громадяни України обирають лікаря – терапевта, сімейного лікаря, педіатра (для дитини) – і підписують з ним декларацію на обслуговування, яка засвідчує, що вони стали пацієнтом саме цього фахівця. Лікар надає їм медичну допомогу, а заклад, де він працює, отримує фінансування з розрахунку на кожного його пацієнта. Декларація з пацієнтом є підставою для перерахування медзакладу коштів з державного бюджету. І таким чином реалізується принцип «гроші йдуть за пацієнтом» – тобто, кожен медзаклад, лікар отримає конкретні гроші за конкретних пацієнтів. Вже з липня медичні заклади почнуть фінансуватись за цим принципом.

Алгоритм вибору лікаря та підписання декларацій прописаний в документі «Порядок вибору лікаря, який надає первинну медичну допомогу».

Водночас, декларація не є юридичним документом і не підписується «раз і назавжди»: громадяни зможуть укласти декларацію з іншим терапевтом, педіатром чи сімейним лікарем. У такому випадку не треба скасовувати попередню декларацію – достатньо просто укласти нову декларацію з обраним лікарем, а зміни автоматично зафіксуються у системі.

Пацієнт матиме змогу звертатись до «його» лікаря з будь-якими питаннями, пов’язаними зі здоров’ям. Як показує світовий досвід більшість проблем із здоров’ям можуть бути вирішені на рівні первинної ланки, особливо у разі вчасного звернення.

Зі списком лікарів комунального закладу «Знам’янський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» можна ознайомитись за цим посиланням.

Щоб обрати свого лікаря, потрібно: взяти паспорт, ідентифікаційний код та мобільний телефон і прийти до фахівця та підписати з ним декларацію. Для обрання лікаря дитині (педіатра) необхідно взяти ще свідоцтво про її народження.

Лікар, або представник медзакладу (медсестра, працівник реєстратури) введе дані в електронну систему. Після чого на мобільний надійде СМС з кодом, який потрібно повідомити працівнику закладу. Декларацію роздруковують з електронної системи, громадянин перевіряє правильність внесених даних та підписуєте її у двох примірниках, один з яких забирає з собою.

Із покроковою інструкцією «Як обрати сімейного лікаря» можна ознайомитись тут.

До обов’язків лікаря входить: лікування та обстеження, призначення необхідних аналізів, направлення до профільних спеціалістів, вакцинація, профілактика захворювань, видача рецептів, медичних довідок та лікарняних листків.

Лікар не може відмовити у підписанні декларації через хронічні захворювання пацієнта, його вік, стать, соціальний статус, матеріальне становище, зареєстроване місце проживання. Єдина причина для відмови — лікар уже має оптимальну кількість пацієнтів: для терапевта – це 2000, для сімейного лікаря – 1800, для педіатра – 900. В такому разі заклад, у який громадянин звернувся, має запропонувати іншого лікаря.

Кінцевого терміну підписання декларації немає Але краще не відкладати це на кінець року. Оберіть лікаря, якому довіряєте, і під час наступного візиту підпишіть з ним декларацію.

Жителі Знам’янського району вже зараз можуть підписувати декларації із лікарями.

 

За інформацією офіційного сайту Знам’янської РДА

1 Коментар

  1. citizen коментує:

    цікава реформа, Центральну Районну Лікарню викинули геть, як непотріб, от і уся реформа, завтра фєршал-порномедік на вилисипеді поїде на Іванківці

Додати коментар

Ви маєте Увійти , щоб додати коментар..