Скасування флюорографії: як далі планують боротися з туберкульозом в Україні?

flyuorog_vmesto_1Днями в.о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун сказала, що слід відмовитися від масового проведення флюорографії з метою діагностики туберкульозу, адже даний метод не є ефективним. Що пропонує МОЗ для боротьби з туберкульозом в Україні?

Туберкульоз в Україні
За інформацією Міністерства охорони здоров’я України, з 2017 року фінансування заходів проти туберкульозу збільшено у 2, 5 рази. У 2018 році на боротьбу із захворюванням виділено 650 мільйонів гривень, і сьогодні пацієнти забезпечені усіма препаратами та витратними матеріалами для діагностики й лікування. Вакцина БЦЖ також є в наявності у всіх регіонах України.

Попри те кількість хворих на туберкульоз щороку зростає, і люди продовжують помирати. Справа в тому, впевнені у МОЗ, що слід змінювати методи діагностики та надання допомоги.

Що не так з флюорографією?
На думку в.о. міністра охорони здоров’я України Уляни Супрун, масові флюорографічні обстеження з метою зупинити туберкульоз є застарілим методом і взагалі пережитком радянщини. Тому від них слід відмовитися через кілька причин:

По-перше, за допомогою флюорографії можна виявити лише розвинені форми туберкульозу, адже на ранній стадії хвороби жодних змін у легенях немає. Тому навіть якщо ви вже інфікувалися, то флюорографія цього виявити не зможе.

По-друге, зазвичай люди, які належать до групи ризику (малозабезпечені, вразливі верстви населення), не надто зацікавлені у флюорографії чи іншому обстеженні.

Уляна СУПРУН, в.о. міністра охорони здоров’я України:

“Це є однією з причин, чому туберкульоз виявляють в уже пізній стадії, коли шансів на одужання дуже мало. Як наслідок – в Україні за рік від туберкульозу помирає 4000 пацієнтів. Це 11 людей кожного дня. При тому, що держава закуповує необхідні ліки”.

Як слід діагностувати туберкульоз?
Міжнародний досвід свідчить, що тривала госпіталізація пацієнтів призводить до негативних наслідків – розвитку стійких форм хвороби. Тому, за словами Супрун, пацієнта потрібно лікувати, а не просто утримувати в будівлі. Для цього слід внести зміни у систему надання первинної медичної допомоги таким чином, щоб пацієнти, які можуть інфікувати інших, проходили амбулаторне лікування.

У ВООЗ дають рекомендацію застосовувати систематичний скринінг:

– під час огляду сімейним лікарем пацієнту дають заповнити анкету, в якій містяться запитання, що допоможуть виявити вірогідність інфікування;

– якщо виникає підозра, лікар пропонує пацієнту зробити аналіз мокротиння. Завдяки сучасним методам результати будуть готові уже за кілька годин, а пацієнт зможе почати негайне лікування.

Уляна СУПРУН, в.о. міністра охорони здоров’я України:

У комплексі зі змінами на первинній ланці та запровадженням доказових практик у лікування туберкульозу ми зможемо краще контролювати туберкульоз, вчасно виявляти хворобу та успішніше її лікувати.

 

https://uk.etcetera.media/skasuvannya-flyuorografiyi-yak-dali-planuyut-borotisya-z-tuberkulozom-v-ukrayini.html

Додати коментар

Ви маєте Увійти , щоб додати коментар..