22 січня — День Соборності України

1358509254_den-sobornostДень соборності України — державне свято, що відзначається 22 січня. Воно було встановлене відповідно до указу Президента України № 42/99 від 21 січня 1999 року, на честь дня проголошення в 1919 році Акту возз’єднання Української Народної Республіки (УНР) і Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР) в єдину українську державу.

У січні 1918 року була створена Українська Народна Республіка (УНР), а на територіях, що входили до складу Австро-Угорської імперії, була утворена Західноукраїнська Народна Республіка (ЗУНР). У грудні 1918 року лідери двох держав у Фастові підписали передоб’єднувальний договір. 22 січня 1919 року цей договір, що увійшов в історію як Акт «Злуки» (Велика Злука) — акт об’єднання українських земель, був обнародуваний у Києві на Софійській площі.

Це державне свято символізує єдність українських земель. І хоча державі тоді не вдалося зберегти єдність і незалежність, Акт Злуки став реальним втіленням вікової мрії українців про свою суверенну державу.

З тих пір кожен рік, 22 січня, на вулицях Києва та інших міст можна побачити “живі ланцюги”, що символізують об’єднання країни. Так люди відзначають це свято, до того ж проходять і інші урочисті заходи.

 

 

Додати коментар

Ви маєте Увійти , щоб додати коментар..