Мирні воїни світла Знам’янки

2Ось вже четвертий рік війна “живе” поруч з нами…Сьогодні нікого не здивуєш словами “наступ”, “ГРАД”, “прорив”… і слова “армія” та “волонтер” теж стали звичними.
Цікаво склалося, що День волонтера – 5 грудня і День української армії – 6 грудня йдуть поруч, тобто сама доля нам підказує: волонтери і армія – єдині. Сьогодні на Сході України знаходиться чимало патріотів, які без вагань покинули сім’ю, дім, роботу та пішли захищати рідну землю від підступного ворога. Та є і “солдати тилу” – це волонтери. Волонтер ( від лат. volontaire (доброволець) – людина, яка добровільно виконує безоплатно суспільно корисну діяльність.

ГО “Знам’янський “Майдан” виникла у буремні дні Революції Гідності. А згодом склала кістяк волонтерської групи допомоги нашим землякам воїнам АТО. Ці люди у 2014 році майже цілодобово збирали, пакували, відправляли або відвозили допомогу бійцям і продовжують це робити і сьогодні. Кожен займається своєю роботою: працюють з родинами військовослужбовців, печуть смаколики, збирають кошти, продукти та теплі речі, плетуть маскувальні сітки, шиють маскхалати, білизну, маленькі подушки-валики, в’яжуть шкарпетки та рукавиці. Концертна бригада волонтерів “Майдану” неодноразово виїздила в зону АТО (Бахмут, Часів Яр, Світлодарська Дуга, Зайцеве).

24581023_2044837855793312_1983941969_n
За період з березня 2014 до грудня 2017 року було зібрано 1 385 000 грн, на які було куплено 40 бронежилетів та шоломів, 4 бензопили, 5 генераторів, 2 акамулятора, 3 бінокля та 2 навігатора, 210 спальників, 80 пар наколінників, 160 комплектів термобілизни, 120 карематів, 265 комплектів форми, 300 балаклав, 190 пар берців, значна кількість ліків, перев’язочного матеріалу та багато-багато іншого. Зібрано та відправлено військовим 50 тон продуктів харчування та теплого одягу. Придбано і відправлено в зону АТО 2 автомобілі УАЗ. Починаючи з 2014 року було зроблено 1100 відправлень «Новою поштою», з якою ми продовжуємо співпрацювати по програмі “Гуманітарна допомога”. Це дає можливість на безкоштовну відправку посилок в зону АТО. У знам’янській волонтерській організації працює 20 волонтерів, яким активно допомагають близько 50 мешканців міста і району, підприємці. Величезна подяка всім небайдужим. Дякуємо і нехай береже вас Бог.
На жаль, спостерігається тенденція до зменшення допомоги армії – люди втомилися від війни, та й просто “вигрошилися”, як то кажуть. Проте волонтери не звикли здаватися! Допомагали, допомагаємо і будемо допомагати – ось наше гасло!
Захисників української держави варто пам’ятати щодня. Ми маємо дякувати за їхню працю, за кожну мирну хвилину нашого буття. “Волонтери – це янголи солдатів”, – так кажуть хлопці з “передка”. А волонтери в свою чергу відповідають гаслом: “Хто, як не ми! Коли, як не зараз!”
Разом до Перемоги!

 

Волонтерка – Інна Михайленко

Додати коментар

Ви маєте Увійти , щоб додати коментар..