У Знам’янці відкрилася виставка «Спротив геноциду» (+фото)

57-f-9В Знам’янському міському краєзнавчому музеї відбулося відкриття фотодокументальної виставки «Спротив геноциду».
Виставка створена Українським інститутом національної пам’яті спільно із Галузевим державним архівом СБУ, Центром досліджень визвольного руху та Громадським комітетом із вшанування пам’яті жертв Голодомору-геноциду ’32-33 років в Україні.
Автори – Володимир Тиліщак (керівник проекту), Володимир Бірчак, В’ячеслав Василенко, Володимир В’ятрович, Сергій Горобець, Володимир Іванченко, Ніна Лапчинська, Олександр Штоквиш, Богдан Патриляк (науковий консультант).
Українські селянські повстання 1930-1932 років поставили під загрозу реалізацію планів Сталіна. Режим боявся, що український спротив призведе до його падіння: адже у першому півріччі 1932 року 56% протестних виступів у СРСР припадали на Україну. Тому диктатор завдав страшного удару у відповідь, яким став штучно організований голод. Історія цих повстань — у виставці «Спротив геноциду».
На стендах представлені унікальні документи та фото із ГДА СБУ, інших державних архівів, які розкривають масштаби спротиву, його форми і методи. Значна частина документів вперше була оприлюднена саме у форматі виставки “Спротив геноциду”.
Загалом виставка складається із 18 стендів.
У першому розділі виставки розкриваються історичні обставини, в яких опинилась Україна у 1920-х роках.
Другий розділ виставки присвячено селянським виступам і повстанням напередодні Голодомору 1932 – 1933 років.
Третій розділ виставки розкриває механізми вчинення злочину геноциду у 1932 – 1933 роках.
Четвертий розділ присвячений спротиву українців тоталітарному режиму в умовах Голодомору.
Завершується виставка плакатом, що присвячений наслідкам Голодомору, на якому представлено карту із районним розподілом надсмертності в Україні, а також плакатом присвяченим вшануванню пам’яті жертв Голодомору – геноциду українського народу.
Виставка розкриває масштаби і характерні форми спротиву українського селянства сталінській злочинній політиці напередодні і під час геноциду українського народу.
Про це повідомляється у соцмережі “Facebook” на сторінці “Культура Знам’янка”.

  

Додати коментар