Новий законопроект щодо протидії рейдерству в аграрному секторі

1210 липня 2018 року Верховною Радою України у першому читанні прийнято законопроект № 8121 «Про внесення змін до Земельного кодексу України та деяких інших законодавчих актів щодо протидії рейдерству», який спрямований на посилення захисту прав власників та користувачів земельних ділянок.

Даним законопроектом визначено, що власник земельної ділянки зможе встановити вимогу нотаріального посвідчення договору оренди землі, договору про встановлення земельного сервітуту, договору про надання права користування земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб або для забудови та скасувати таку вимогу. Така вимога власника, а також скасування власником цієї вимоги, є одностороннім правочином та підлягає нотаріальному посвідченню.

При цьому, як вказано у законопроекті, вимога нотаріального посвідчення договорів встановлена власником такого майна, а також скасування цієї вимоги, підлягає державній реєстрації як обтяження.

Передбачається норма про автоматичне поновлення дії договору оренди землі на той самий строк і на таких саме умовах, якщо договір оренди землі має умову про його автоматичне поновлення та орендована земельна ділянка не належить до земель державної або комунальної власності.

Відомості про автоматичне поновлення договору оренди землі будуть вноситися до Державного реєстру прав.

Законопроект посилює адміністративну відповідальність державних реєстраторів прав за порушення законодавства у сфері державної реєстрації прав на нерухоме майно та бізнесу під час проведення реєстраційних дій.

Крім того, вказаним законопроектом розширюється перелік видів правових послуг, які належать до безоплатної правової допомоги.

Безоплатна первинна правова допомога включатиме надання консультацій, роз’яснень та складання проектів договорів користування земельними ділянками (оренда, суборенда, земельний сервітут, емфітевзис, суперфіцій) для сільського населення – власників земельних ділянок.

На даний час законопроект готується на друге читання.

 

Джерело

 

 

Додати коментар

Ви маєте Увійти , щоб додати коментар..