Річниця перепоховання Тараса Шевченка у Знам’янці

422 травня в Україні відзначають 157-у річницю перепоховання відомого на весь світ поета, громадського діяча, художника Тараса Григоровича Шевченка. Вшанувати пам’ять Кобзаря зібралися і знам’янчани. Об 11.30 хода з державним прапором та супроводом оркестру рушила тротуаром від Міської ради до Площі Тараса Шевченка, де вже зібралися небайдужі містяни.
Ведучі нагадали, що поет був похований 12 березня 1861 року у Санкт-Петербурзі на Смоленському цвинтарі. Але через 40 днів друзі поета, члени української громади в Петербурзі, влаштували перепоховання в Україні. 22 травня син українського народу спочив у рідній землі на Чернечій горі у Каневі. Це місце стало “меккою” для українців.

12
Присутні знам’янчани почули декламування найвідоміших творів Кобзаря: “Катерина”, “Мені тринадцятий минало”, “Мені однаково”, “Було колись в Україні ревіли гармати”, “Доля” та інші. Також прозвучали пісні під супровід бандури на вірші Шевченка. Між творами ведучі нагадували факти з життя та творчості Тараса Григоровича. Перехожі зупинялися послухати, коли над площею залунали відомі всім вірші англійською та французькою мовами. Дуже гарне, яскраве вбрання артистів приємно вразило знам’янчан.
Після покладання квітів до пам’ятника Тарасові всі бажаючі могли переглянути виставку книжок Знам’янської міської бібліотеки та стенд, підготовлений Знам’янським краєзнавчим музеєм. Вишиті рушники, фотокартки позаминулого століття прикрасили площу.

2

3

 

Інна Михайленко

 

Додати коментар

Ви маєте Увійти , щоб додати коментар..