В області зафіксовано перший в цьому році випадок ботулізму

0fcccca5b510e5bb86a94045046d252d_LТакий діагноз за результатами дослідження сироватки крові встановлено хворому, госпіталізованому до обласної лікарні 16 травня. Спочатку 22-річний молодий чоловік був направлений до інфекційного відділення, а потім переведений до палати інтенсивної терапії. Пацієнту введено протиботуліністичну сироватку.

До обласного лікувального закладу хворого перевели з Олександрівської центральної районної лікарні після того, як він 15 травня звернувся туди за медичною допомогою за місцем проживання зі скаргами на погіршення зору, загальну слабкість. Як з’ясувалося, ці симптоми виникли після того, як у м. Кропивницькому він разом із своїм ровесником, який також ніде не працює, вживав домашню консервацію – сало та овочі.

Товариш тепер також пацієнт обласної лікарні – знаходиться на лікуванні в інфекційному відділенні. Первинний діагноз в нього теж ботулізм.

Минулого року на цей час в області було зареєстровано два випадки ботулізму – в мешканців Олександрівського та Світловодського районів.

Нагадуємо, що ботулізм – гостра токсикоінфекція, яка виникає внаслідок вживання неправильно приготовлених чи з порушенням умов зберігання консервів. Токсин збудника ботулізму відноситься до найсильніших.

 

Інформує ГУ  Держспоживслужби в Кіровоградській області

Додати коментар

Ви маєте Увійти , щоб додати коментар..