Про ціни в Кіровоградській області в січні 2018 року

tsenyНа споживчому ринку в січні 2018р. ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 2%. Найбільше (на 13,9% та 7,6%) подорожчали овочі та фрукти. На 3,7–0,5% зросли ціни на олію оливкову, сири, молоко, рибу та продукти з риби, масло, маргарин, хліб, м’ясо та м’ясопродукти, яйця, кисломолочну продукцію, кондитерські вироби з борошна. Водночас на 4,5–0,4% знизились ціни на сало, цукор, морозиво, кондитерські вироби з цукру, рис, макаронні вироби.

Ціни на алкогольні напої, тютюнові вироби зросли на 1,6%, у т.ч. тютюнові вироби – на 2%, алкогольні напої – на 1,1%.

Зростання цін (тарифів) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива на 0,5% відбулося за рахунок підвищення вартості оренди житла на 3,1%, утримання та ремонту житла – на 1,1%. Разом з тим відбулося зниження тарифів на водопостачання та каналізацію на 1,1%.

Підвищення цін на транспорт у цілому на 1,9% відбулося
в основному за рахунок подорожчання палива та мастил на 4,8%, проїзду
в автодорожньому пасажирському транспорті – на 0,7%.

Послуги освіти подорожчали на 3,7% головним чином за рахунок підвищення плати за утримання дітей у дошкільних закладах на 20,7%.

Ціни у сфері відпочинку та культури зросли на 1,2% в основному через подорожчання послуг кабельного телебачення на 11,3%.

Зростання цін у сфері охорони здоров’я на 1%, насамперед спричинено підвищенням цін на амбулаторні послуги на 4%. Крім того на 0,7% зросли ціни на фармацевтичну продукцію.

У сфері зв’язку ціни зросли на 2,1%, що пов’язано з подорожчанням поштових послуг на 25% та місцевого телефонного зв’язку – на 8,2%.

 

За даними Головного управління статистики в Кіровоградській області

Додати коментар

Ви маєте Увійти , щоб додати коментар..