Пам’яті Небесної Сотні…

456464За все, що не зробили ми для Них,
Вони пробачать…
Ми себе – не зможем!

Ось і минуло 4 роки від страшних лютневих подій 2014…Досі ніхто не покараний, досі ніхто не відповів за більше, ніж сотню забраних життів українців. 20 лютого назавжди залишиться в серці українців Днем Небесної Сотні. Країна згадує жорстоко убієнних у самому центрі Києва.

1
Знам’янка теж вшанувала загиблих за вільну Україну. О 16.50 від Міської Ради рушила хода містян із блакитними і жовтими кульками до Площі Героїв Небесної Сотні. На майдані розпочався траурний мітинг з виконання Гімну України. З кожним роком на роковини розстрілів до пам’ятного знаку приходить все більше і більше знам’янчан. Люди різного віку та професії відчувають потребу об’єднатися, щоб згадати події тих лютневих днів та виловити словами та в думках свою повагу до загиблих.

2
У вступній частині мітингу прозвучали урочисті слова ведучих, що налаштували присутніх на хвилю загальноукраїнської скорботи. Виступи мера С. Філіпенка, голови громадської ради при Міськвиконкомі, голова Знам’янського осередку “Руху Нових сил” М. Сурдула, учасника Революції Гідності та учасника АТО С. Карчинського, координатора ГО “Знам’янський Майдан” Н. Тишкевич та представника духівництва Отця Івана нагадали нам, що Революція не закінчилася. Люди вийшли на Майдан за право зробити свій вибір. А у лютому 2014 відстоювали право жити.
Важливо не лише шанувати, але й продовжувати боротьбу, яку розпочала Небесна Сотня. Усі сподіваються, що ці страшні жертви не були марними. Свідомість людей змінилася назавжди. І цей процес незворотній. У натовпі багато хто запитував одне одного: “А що змінилося сьогодні?”, “Коли ж буде краще?”. Українці не відчувають покращення, але готові знову і знову виходити та висловлювати свою небайдужість.
Під час хвилини мовчання у небо полетіли жовто-блакитні кульки, які символізували пам’ять про Небесну Сотню. Присутні поклали квіти до пам’ятного знаку та поставили лампадки.
Знам’янка та Україна ніколи не забуде страшного розстрілу та тих, хто вже ніколи не повернеться додому!

 

Інна Михайленко

Додати коментар

Ви маєте Увійти , щоб додати коментар..