Ботулізм переслідує жителів області

rt56768Незважаючи на неодноразові заклики спеціалістів Установи та загалом всієї медичної спільноті щодо небезпечності для здоров’я вживання в’яленої риби, з якою пов’язують непоодинокі випадки захворювань на ботулізм серед жителів України, захворювання на ботулізм продовжують реєструватись.
Так, за оперативними даними Новоукраїнського районного лабораторного відділу, 7 липня поточного року до інфекційного відділення Новоукраїнської центральної районної лікарні госпіталізовано жінку, якій встановлено попередній діагноз – ботулізм. Перші симптоми недуги з’явились 6 липня близько опівночі, через 4 години після вживання в їжу в’яленої риби, яку вона (з її слів) придбала власноруч в магазині “АТБ” м.Харкова.
Через декілька годин після госпіталізації хвора була переведена до реанімаційного відділення лікарні.
Захворювання розвивалось так стрімко, що навіть після введення протиботуліністичної сироватки, яка є обов’язковим і єдиним специфічним засобом лікування ботулізму, 8 липня жінка на жаль померла.
До введення спецефічного лікування у хворої відбрана кров для проведення діагностичного дослідження в лабораторії особливо небезпечних інфекцій ДУ “Кіровоградський обласний лабораторний центр МОЗ України”.
Шановні жителі області, повторно нагадуємо, що ботулізм являє собою досить важке захворювання токсико-інфекційного характеру, особливості перебігу якого призводять до ураження нервової системи з порушенням зору, ковтання, моторики кишок, дихання.
Найгіршим є те, що в разі відсутності своєчасного специфічного лікування, хвороба, в переважній більшості випадків, призводить до смерті, яка настає внаслідок паралічу дихальної мускулатури і дихальної недостатності.
Пам’ятайте – імунітет після перенесеного захворювання не розвивається, тобто людина може захворіти повторно.

Додати коментар

Ви маєте Увійти , щоб додати коментар..