У смт Знам’янка Друга відбувся вечір пам’яті з воїнами-інтернаціоналістами (фото)

DSC_0065Сьогодні, 10 лютого, у приміщені Будинку культури смт Знам’янка Друга відбувся вечір пам’яті з учасниками бойових дій на території інших держав «Дякуємо вам за відвагу!».
На вечір завітали воїни-афганці, місцеві мешканці, представники влади.

DSC_0077
Перед глядачами виступали Олександр Ульянич, Галина Рибнікова, Анна Іванова, Поліна Горбенко. У їх піснях лунали й біль, і туга, і страх, який може викликати тільки війна.
З вітальними словами виступив селищний голова Сергій Борисович Москаленко, зазначивши, що «у день, коли вся Україна згадує своїх найкращих синів і дочок, необхідно подякувати мужнім героям за їх силу духу і героїзм».

DSC_0060
Своїми спогадами з присутніми поділився Олександр Григорович Мазур. Він не воював в Афганістані, але пройшов війни в Єгипті, В’єтнамі, Сирії, Камбоджі, Нікарагуа. Отримав спеціальність «матрос – водолаз», тому під час війн розміновував кораблі, знешкоджував підводні міни. За його участю розміновували Суецький канал. Під час бойових дій отримав ножове поранення.

DSC_0066
На святі була присутня мати загиблого героя Лідія Михайлівна Козіна.

DSC_0059

 

Її син, Валерій Козін, загинув в Афганістані. Його пам’яті зусиллями працівників краєзнавчого музею і філії міської бібліотеки № 2 була організована виставка.

DSC_0056

Замість післямови. Відбувся вечір, пропитаний смутком і болем війни. Проте не лише цим смутком. Прикро вразила температура у приміщенні актової зали. Майже усі присутні були вдягнені у верхній одяг.

DSC_0057

У приміщенні Будинку культури діють п’ять гуртків і п’ять любительських об’єднань, займаються і діти, і дорослі. У кабінетах дуже холодно, підлога бетонна. Часто діти не приходять на заняття, адже часто хворіють. Нещодавно до нас звернулися батьки дітей, які займаються у гуртках у приміщенні Будинку культури: «Температура приміщення не відповідає нормам. Скільки не зверталися до “органів” міської і селищної ради – всім байдуже.  А ми, батьки, вирішили якось діяти, адже ми хочемо, щоб наші діти були активними, а не сиділи вдома перед екранами телевізора і комп’ютера, а щоб була можливість дітям розвивати вміння з хореографії та інших мистецтв, які нам люб’язно надають наші вчителі»! Директор БК Ірина Коломійченко проводить «екскурсію» залами Будинку культури. Показала Ірина Василівна і журнал, у якому фіксують кожного дня температуру в будівлі – під час морозів температура не перевищує +14 градусів. На опалення приміщення виділили кошти і певний ліміт газу, але цього катастрофічно не вистачає!
Очевидно, митець має бути не лише голодним, а ще й холодним… Влада обіцяє вирішити питання з опаленням, а людям залишається чекати (аби ж не три роки)!

Юлія Геращенко

Додати коментар

Ви маєте Увійти , щоб додати коментар..